مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4745     

ایران به صادرکننده مواد پروتئینی و دامی تبدیل شده است / 4.5 درصد تولید دام کشور در همدان انجام می‌شود

فارس
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 4.5 درصد تولید دام کشور در همدان انجام می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ مرداد ساعت 12:39

  تورج صارمی شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی، صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات با بیان اینکه در تلاشیم تا چرخ تأمین امنیت غذایی همواره در چرخش باشد، اظهار کرد: نمایشگاه‌هایی که در استان همدان برگزار می‌شود از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

 
وی با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان داخلی در این نمایشگاه حضور پرشوری دارند، افزود: نمایشگاه فرصت بسیار مطلوبی برای در کنار هم قرار گرفتن صاحبان دانش و تکنولوژی و متقاضیان استفاده از این دستاوردها است.
 
این مسئول با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحول اساسی در بخش کشاورزی صورت گرفته، تصریح کرد: این تحول در دام و طیور نیز صورت گرفت و پایه و مبنا در این کار تقویت اقتصاد ملی و تأمین امنیت غذایی است.
 
وی با اشاره به اینکه این اقدامات نتایج مطلوبی را نیز در بر داشته، گفت: در سال 93، 8 میلیون و 880 هزار تن شیر، بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ، بیش از 920 هزار تن تخم مرغ، 780 هزار تن گوشت قرمز و 78 هزار تن عسل تولید شده است.
 
صارمی با بیان اینکه ایران اسلامی از یک کشور وارد کننده مواد پروتئینی و دامی، به کشور صادر کننده تبدیل شده، خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 150 هزار تن مرغ و تخم مرغ و 550 هزار تن محصولات لبنی به خارج از کشور صادر شده است.
 
وی با تأکید بر اینکه ظرفیت صادرات دام و فرآورده‌های دامی در کشور ایجاد شده، ادامه داد: با برنامه‌ریزی مناسب ضمن حفظ سرانه مصرف، می‌توانیم در هر بخش صادرات را نیز داشته باشیم.
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه این اقدامات به دلیل تلاش شبانه‌روزی تولیدکنندگان، استفاده از تکنولوژی و بهبود مدیریت ایجاد شده، اظهار کرد: برای افزایش تولیدات، باید استفاده از دانش و تکنولوژی روز را با به دست آوردن اهدافی چون کاهش هزینه تولید، کاهش ضایعات و افزایش بهره‌وری در دستور کار قرار دهیم.
 
وی با بیان اینکه 70 درصد هزینه‌های تولید را تغذیه دام و طیور به خود اختصاص می‌دهد، افزود: اگر روش‌های تولیدی بهبود نیابند، نخواهیم توانست با توجه به منابع محدود آبی و زمین قابل کشت، تولید خود را استمرار ببخشیم.
 
صارمی با بیان اینکه در سال گذشته 12 میلیون تن انواع محصولات دامی تولید شده، تصریح کرد: برای روی دادن این اتفاق 71 میلیون تن خوراک مصرف شده که 34 هزار میلیارد تومان هزینه داشته است.
 
وی با تأکید بر اینکه با در پیش گرفتن روش‌های مناسب، می‌توانیم هزینه تمام شده تولید را کاهش دهیم، ادامه داد: طرحی با عنوان بهبود راندمان خوراک در دامداری‌های روستایی و عشایری با استفاده بهینه از بقایا طراحی شده که در سال جاری و آینده اجرا خواهد شد و در برنامه ششم توسعه نیز آمده است.
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ما 19.5 میلیون تن بقایای محصولات کشاورزی و باغی داشته و 4.5 میلیون تن نیز بقایای واحدهای صنعتی غذایی داریم.
 
وی با بیان اینکه این طرح در ابتدا در استان کرمان و سمنان در حوزه فرآوری پوست پسته در تغذیه دام اجرا می‌شود، گفت: بالغ بر 500 هزار تن پوست پسته به عناوین مختلف مورد استفاده دام قرار نمی‌گیرد در حالی که این طرح می‌تواند باعث استفاده صحیح و بهتر این موارد باشد.
 
صارمی با بیان اینکه برای سر شاخه‌های نیشکر در استان خوزستان نیز طرحی ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: بالغ بر 20 تن در هکتار در 120 هزار هکتار سطح زیر کشت وجود دارد که می‌توانیم برای تغذیه دام از آن استفاده کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه علوفه جایگزین نیز پیگیری می‌شود، افزود: محصولاتی چون ذرت، آب زیادی مصرف می‌کنند و به همین دلیل به دنبال محصولاتی کم آب‌بر با بهره‌وری بالا هستیم.
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه نهاده‌ها از این پس با قیمت مناسب در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در سال 93، 571 کارخانه خوراک سالم داشتیم که حدود 17 میلیون تن ظرفیت تولید دارند.
 
وی با بیان اینکه در سال 93، 7 میلیون تن خوراک دام در کشور تولید شده که 20 درصد نسبت به سال 92، افزایش یافته است، ادامه داد: به دنبال تولید خوراک با کیفیت بالا هستیم تا از عرضه نهاده‌های خام جلوگیری کنیم.
 
صارمی با اشاره به اینکه 485 هزار تن انواع محصولات دامی با 4.5 درصد از ظرفیت تولید کشور در استان تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال 93، بیش از 90 کارخانه تولید مکمل حدود 124 هزار تن تولید داشتند که نسبت به سال 92، هفت درصد افزایش داشته است.
 
وی گفت: در سال 93، 700 هزار تن نهاده سبوس برای کاهش قیمت تمام شده با قیمت مصوب در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفته است.
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: 4 هزار تن خوراک آماده را با کمک یارانه دولت در اختیار واحدهای تولیدی قرار دادیم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامواد پروتئینی , دام و طیور , همدان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: