مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3865     

ایران مزیت صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ را دارد

ایرنا
معاون تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی از شروع صادرات آبزیان و فرآورده های لبنی ایران به روسیه خبر داد و گفت: هم اکنون ایران پتانسیل و مزیت صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ به کشورهای همسایه را دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ آذر ساعت 11:36

 حسن رکنی درباره فرآیند صادرات محصولات پروتئینی همچون تخم مرغ، گوشت مرغ، ماهی و فرآورده های لبنی به روسیه، اظهار داشت: براساس پروتکل های صورت گرفته بین ایران و روسیه موضوع صادرات آبزیان و فرآورده های لبنی ایران به روسیه حل شده و بزودی صادرات این محصولات شروع می شود.

 
وی درباره صادرات مرغ و تخم مرغ نیز افزود: هم اکنون چگونگی صادرات گوشت مرغ ایران به روسیه در دست پیگیری است.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون عملیات کشتار مرغ در برخی از کشتارگاه های ما مطابق شرایط ویژه صادرات صورت می گیرد، گفت: ایران اعلام آمادگی کرده تا طرفین روسی از برخی کشتارگاه های طیور ما بازدید کنند تا موانع صادرات مرغ به روسیه نیز برطرف شود.
 
معاون وزیر جهادکشاورزی بر بهبود ساختار صادراتی محصولات پروتئینی کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بهبود ساختار صادرات در اولویت برنامه ها قرار دارد و قصد داریم هرچه سریعتر صادرکنندگان ما برای روند مطلوب صادرات به ماشین آلات حمل و نقل سردخانه ای مجهز شوند.
 
به گفته رکنی، در شش ماهه نخست امسال صادرات گوشت مرغ ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است. 
 
وی افزود: ایران دارای مزیت در افزایش تولید دام و طیور است و باید از فرصت های موجود استفاده زیرا این امر می تواند به شکوفایی تولید و تنظیم بازار داخلی کمک کند و ارزآوری خوبی برای کشور به همراه داشته باشد. 
 
معاون تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: در حال حاضر روسیه سالانه 200 هزارتن گوشت مرغ وارد می کند بنابراین تجار ما باید به دنبال گرفتن بخشی از بازار این محصول باشند.
 
وی ادامه داد: هم اکنون ماهانه 10 هزارتن گوشت مرغ مازاد بر نیاز داریم که باید شرایط را برای صادرات آن مهیا کنیم و در صورت ثبت سفارش صادراتی می توان به سرعت سقف تولید مرغ کشور را نیز افزایش داد. 
 
رکنی درباره صادرات تخم مرغ نیز گفت: در شرایط فعلی برای صادرات تخم مرغ از کشورهای همسایه به غیر از روسیه درخواست های زیادی داریم و در تلاشیم شرایط را برای صادرات این محصول به روسیه و دیگر کشورها فراهم کنیم.
 
وی افزود: طی 40 روز اخیر، بیش از 12 هزارتن تخم مرغ به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس صادر شده است.
 
معاون وزیر جهادکشاورزی روند صادرات دام سبک را نیز مطلوب برشمرد و گفت: طی سه ماهه اخیر، بیش از 250 هزار راس دام سبک به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت مرغ , تخم مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: