مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2963     
پس از یک بار اجرای ناموفق صورت می‌گیرد

آغاز درج قیمت روی تخم‌مرغ‌ها

ایسنا
دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران از اجرایی شدن مجدد طرح درج قیمت روی تخم‌مرغ خبر داد و گفت: سال گذشته به علت ناهماهنگی بین سازمان‌ها این طرح اجرا نشد که امسال به صورت فراگیر از چندی پیش با هدف کنترل نوسان قیمت تخم‌مرغ آغاز شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ خرداد ساعت 15:01

 فرزاد طلاکش اظهار کرد: تخم‌مرغ از محل مرغداری به واحدهای خاصی که مجاز برای شناسنامه‌دار کردن تخم‌مرغ هستند فرستاده می‌شود و در آنجا عملیاتی روی آنها انجام می‌شود؛ به‌طوری که تخم‌مرغ کثیف، کودی، ترک‌دار را از سایر تخم‌مرغ‌ها جدا می‌کنند و آنها را در یک سایز مشخص بازاری در بسته‌بندی قرار می‌دهند.

 
وی با بیان این‌که روی تخم‌مرغ کد چهار رقمی پروانه واحد، اسم کارخانه، تاریخ انقضاء و تولید درج می‌شود، گفت: سال گذشته یکی از برنامه‌ها درج قیمت روی هر دانه تخم‌مرغ بود که اجرایی نشد، اما می‌توان گفت اگر این طرح اجرایی شود تا حد زیادی از نوسان قیمت تخم‌مرغ جلوگیری خواهد شد.
 
دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران علت اجرایی‌ نشدن این طرح را نبود حمایت قسمت بازرسی سازمان حمایت عنوان و اظهار کرد: قسمت بازرسی سازمان حمایت بدون هماهنگی با این بخش ابلاغیه‌ای را به استان‌ها مبنی بر لغو این طرح ارسال کرد و همین امر موجب لغو این طرح شد.
 
وی با بیان این‌که پرینت‌دار کردن تخم‌مرغ به صورت غیرقانونی در برخی از مغازه‌ها به منظور افزایش سود انجام می‌شود، اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح مقابله با این مسائل و جلوگیری از نوسان قیمت تخم‌مرغ است.
 
دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران با بیان این‌که امسال مجددا این طرح را آغاز کرده‌ایم، گفت: از همین ابتدا اعلام کردیم که این طرح را تنها با حمایت تمام دستگاه‌های دولتی به منظور حفظ حقوق مصرف‌کننده انجام می‌دهیم و خواستار حمایت تمام سازمان‌ها هستیم.
 
طلاکش با بیان اینکه در برخی فصول با نوسان 100 درصدی قیمت تخم‌مرغ مواجه هستیم، اظهار کرد: تلاش بر این است که نگذاریم نوسان قیمت تخم‌مرغ بیش از 20 درصد باشد.
 
وی با بیان این‌که این حق مردم است که از قیمت واقعی تخم‌مرغ آگاه باشند، گفت: اگر بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم گامی را در جهت منفعت‌رسانی به تولید‌کننده و مصرف‌کننده برداشته‌ایم.
 
طلاکش ادامه داد: به گفته نماینده بانک مرکزی در ستاد تنظیم بازار سهم هزینه‌های تخم‌مرغ در خانوار 0.7 درصد است و نباید این میزان موجب درگیری مردم و دولت شود به همین دلیل امیدواریم تا قبل از مهر و آبان‌ که قیمت تخم‌مرغ به طور طبیعی افزایش پیدا می‌کند بتوانیم این طرح را به طور فراگیر عملیاتی کنیم.
 
دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران قیمت هر دانه تخم‌مرغ را 320 تومان عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر 30 درصد از تخم‌مرغ‌های فله‌ای شناسنامه‌دار و پرینتی هستند و هشت درصد از تخم‌مرغ‌های بسته‌بندی دارای شناسنامه هستند.
 
به گزارش ایسنا، سال گذشته دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار اعلام کرد به منظور حذف واسطه‌گری‌ها و سودجویی‌ها در بازارقیمت هر تخم مرغ روی آن درج می شود و همه مرغدارانی که قادر به حک کردن قیمت روی هر عدد تخم‌مرغ هستند می‌توانند در این طرح وارد شوند که با توجه به زیرساخت‌های موجود بیش از 60 درصد مرغداران امکان اجرای این طرح را داشتند اما این طرح به دلیل ناهماهنگی‌های به وجود آمده اجرایی نشد و به امسال موکول شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادرج قیمت , تخم‌مرغ‌ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آغاز درج قیمت روی تخم‌مرغ‌ها ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: