مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4512     
باز هم دست خشکسالی در میان است

کاهش تولیدات دامی عشایر خراسان جنوبی در اثر فقر مراتع

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به سبب خشکسالی و فقر مراتع میزان تولیدات دامی عشایر استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 5 درصد کاهش همراه بوده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد ساعت 20:22

 محمدابراهیم ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: هفت درصد از جمعیت عشایری کشور در خراسان جنوبی زندگی می‌کنند و این عامل سبب شده تا خراسان جنوبی چهارمین استان عشایرنشین کشور محسوب شود.

 
وی با بیان اینکه از آغاز سال جاری تاکنون 8 هزار مترمکعب آب برای 7 هزار خانوار عشایر استان آبرسانی شده است، تصریح کرد: برای این امر 208 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
 
مرمت یک‌هزار کیلومتر ایل‌راه در خراسان جنوبی
 
مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات این اداره در راستای خدمت‌رسانی به عشایر مرمت ایل‌راه‌ها است، یادآور شد: از آغاز سال جاری تاکنون مرمت یک‌هزار کیلومتر از ایل‌راه‌های استان با هزینه‌کرد 100 میلیون تومان اعتبار صورت گرفته است.
 
ابراهیمی از افتتاح 17 ریز پروژه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در استان خبر داد و افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های تامین آب، مرمت چاه و مرمت ایل‌راه‌های عشایری بوده است.
 
وی با  بیان اینکه از مزایای این پروژه‌ها یک‌هزار و 377 خانوار عشایری استان بهره‌مند شده‌اند، ادامه داد: برای اجرای این تعداد پروژه 700 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
 
تولید 9 هزار تن فراورده‌های لبنی عشایر خراسان جنوبی
 
مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری 9 هزار تن شیر و فرآورده‌های لبنی توسط عشایر استان تولید شده است، گفت: همچنین در این مدت 100 تن کرک، مو و پشم و 500 تن گوشت قرمز توسط عشایر استان تولید شده است.
 
ابراهیمی اضافه کرد: تولیدات عشایر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 5 درصد کاهش همراه بوده که دلیل اصلی آن خشکسالی‌های پی در پی و فقر مراتع بوده است.
 
وی با اشاره به خرید تضمینی دام عشایر گفت: در سال گذشته این اقدام انجام شد و امسال نیز اگر در کارگروه خشکسالی که با حضور هیئت وزیران برگزار می‌شود این موضوع پذیرفته شود شرکت پشتیبانی دام موظف است طرح خرید تضمینی دام را اجرا کند.
 
اختصاص 2 میلیارد تومان به نیازهای عشایر خراسان جنوبی
 
مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی به مصوبات سفر رئیس سازمان امور عشایری کشور به استان در دی‌ماه سال گذشته اشاره کرد و افزود: اختصاص 2 میلیارد تومان اعتبار برای تامین علوفه دام عشایر و تامین آب شرب عشایر و دام آنها به خراسان جنوبی از جمله این مصوبات بوده است.
 
ابراهیمی ادامه داد: از این میزان یک‌میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای تامین علوفه دام عشایر و 200 میلیون تومان برای تامین آب در نظر گرفته شده است.
 
وی یادآور شد: میزان 9 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی برای پرداخت تسهیلات در راستای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز به تعاونی‌های عشایری پرداخت شده تا خشکسالی که سبب کمبود نقدینگی عشایر و منجر به فروش دام‌هایشان قبل از پرواربندی شده جلوگیری شود.
 
توزیع 740 تن علوفه برای دام‌های عشایر خراسان جنوبی
 
مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با بیان اینکه اعتباری که برای توزیع علوفه در تاریخ 15 فروردین‌ماه سال جاری ابلاغ شد و باید تا 31 فروردین‌ماه سال جاری هزینه می‌شد با توجه به فرصت کمی که در این بین وجود داشت 740 تن علوفه با اعتبار 181 میلیون تومان در بین دام‌های عشایر توزیع شد و مابقی اعتبار با هماهنگی و مشورت با ریش سفیدان و سرگروه‌های عشایری و دیوان محاسبات به عنوان نقدینگی عشایر نزد صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایری سرمایه‌گذاری شده است.
 
ابراهیمی خاطرنشان کرد: بیش‌از یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان نزد صندوق توسعه بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری شده تا دیگر شرکت‌های تعاونی عشایر در بحث نقدینگی برای تامین نهادهای دامی مشکلی نداشته باشند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولیدات دامی , عشایر , خراسان جنوبی , خشکسالی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کاهش تولیدات دامی عشایر خراسان جنوبی در اثر فقر مراتع ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: