مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4857     

یک بام و دو هوا در افزایش قیمت شیر؛ اقرار دامداران انکار صنایع

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران در حالی از توافق صنایع لبنی با دامداران مبنی بر افزایش قیمت پلکانی شیر خام خبر می‌دهد که صنایع لبنی هیچ‌ توافقی در این باره را تأیید نمی‌کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۲۹ شهريور ساعت 09:49

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پس از گذشت 15 ماه از اعلام مصوبه قیمت 1440 تومانی شیرخام این مصوبه هنوز اجرا نشده و تلاش همه جانبه دامداران برای افزایش قیمت شیرخام و رساندن آن به قیمت مصوب بی‌نتیجه مانده است.

پس از اعلام قیمت مصوب خرید شیرخام، صنایع لبنی با این استدلال که بازار کشش افزایش قیمت محصولات لبنی را ندارد و با این اقدام مصرف لبنیات کاهش می‌یابد از اجرای مصوبه امتناع کردند.

در 15 ماه گذشته اتفاقات زیادی توسط دامداران برای رساندن قیمت شیرخام به قیمت مصوب اتفاق افتاد که از جمله این اتفاقات می‌‌توان به تجمع دامداران مقابل دفتر ریاست جمهوری اشاره کرد که براساس آن دامداران خواستار شدند که مسئولان به اجرایی شدن مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر تعیین قیمت 1440 تومانی برای شیرخام رسیدگی کنند.

 بعد از این تجمع اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستور داد که ستاد تنظیم بازار جلسه‌ای تشکیل دهد و تعیین قیمت شیرخام را در دستور کار قرار دهد.

براساس این گزارش اقدامات دامداران تا آنجا پیش رفت که بالاخره در اوایل مردادماه سال جاری، محمد شریعتمداری معاون اول رئیس جمهور در ابلاغیه‌ای به اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها، سازمان حمایت را مکلف به اجرایی کردن مصوبه خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان کرد و براساس این ابلاغیه تصور دامداران بر این بود که دیگر قطعا صنایع قیمت خرید شیرخام 1440 تومان را اجرایی می‌کنند.

اما برخلاف تصور این ابلاغیه هم کارساز نشد و همچنان صنایع لبنی بر دلیل خود مبنی بر عدم افزایش قیمت‌ها مصمم ماندند و با این دلیل که بازار توان افزایش قیمت ندارد از اجرای هرگونه مصوبه و ابلاغیه در مورد افزایش قیمت شیرخام خودداری می‌کنند.

البته هفته گذشته مدیرعامل جدید اتحادیه مرکزی دامداران از توافقی تاریخی بین دامداران و صنایع لبنی خبر داد و گفت: بالاخره بعد از گذشت 20 سال  برای اولین بار صنایع لبنی و دامداران بر سر موضوعی برای حفظ صنعت دامپروری با هم به توافق رسیدند و برای پایان دادن به کش و قوس‌های یکساله تصمیم گرفتند افزایش پلکانی قیمت شیرخام را عملیاتی کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران در این رابطه گفت: در جلسه‌ای که با حضور انجمن صنفی دامداران، اتحادیه مرکزی دامداران و صنایع لبنی برگزار شد با افزایش 8 درصد قیمت شیرخام و رساندن آن در مرحله  به هر کیلو 1370 تومان موافقت شد و قرار شد صورتجلسه‌ای  توسط صنایع لبنی تهیه شود و به ستاد تنظیم بازار برای بررسی تبعات آن ارسال شود.

البته هنوز چندی از انتشار این خبر نگذشته بود که محمد فرد نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی با تأکید برگزاری جلسه بین دامداران و صنایع لبنی، گفت: هیچ توافقی بین دامداران و صنایع بر سر افزایش قیمت شیرخام اتفاق نیفتاده است و فقط مباحثی در مورد افزایش قیمت‌ها در جلسه عنوان شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت شیرخام برای شرکت‌های تولیدی بار مالی دارد و ممکن است برخی صنایع از انجام آن خودداری کنند گفت: جلسه مذکور در راستای بررسی چگونگی حل مشکلات دامداران اتفاق افتاد اما نتیجه‌ای از آن حاصل نشد زیرا قرار است که مسئولان صنایع لبنی با صاحبان صنایع جلسه‌ای برگزار کنند و بعد از برگزاری آن جلسه می‌توان نتیجه‌ تصمیم‌گیری را اعلام کرد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع لبنی: رقم افزایش قیمت خرید شیرخام به 1370 تومان را تایید نمی‌کنم.

به گزارش فارس در حالی که بین دامداران و صنایع لبنی در مورد توافق انجام شده بین دامداران و صنایع لبنی ضد و نقیض گویی وجود دارد معاون امور تولیدات دامی با تأیید  برگزاری جلسه بین دامداران و صنایع توافق انجام شده بین دامداران و صنایع را برای افزایش قیمت پلکانی شیرخام و رساندن آن را به قیمت 1370 تومان تأیید می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: طبق شواهد سریال تکراری تقاضای افزایش قیمت شیرخام توسط دامداران و امتناع از افزایش قیمت توسط  صنایع لبنی هنوز به قوت خود باقی است و علیرغم برگزاری جلسات متعدد پیرامون موضوع ذکر شده در ماه‌های گذشته هیچ‌گونه گره‌گشایی در آن حاصل نشده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , شیر , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: