مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 813     
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های پرورش میگو کشور

برداشت 10 هزار تن میگو/ یارانه صادراتی از سال 87 پرداخت نشده است

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های پرورش میگو و آبزی کشور با پیش بینی برداشت 10 هزار تن میگو در سال جاری گفت: یارانه صادراتی از سال 87 تاکنون پرداخت نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ جمعه ۱۱ مرداد ساعت 14:11

 ارسلان قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به وضعیت تولید و برداشت آبزیان به ویژه میگو اظهار داشت: فصل برداشت بعد از ماه مبارک رمضان در دریا و از اواخر شهریور نیز فصل برداشت میگو پرورشی شروع می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شد، امسال 15 هزار تن محصول پرورشی برداشت شود، گفت: البته با گزارش‌های ارائه‌شده این عدد محقق نخواهد شد و برداشت محصول نزدیک به 10 هزار تن است.

وی تأکید کرد: برداشت میگو از دریا نزدیک به 3 تا 4 هزار تن است و با توجه به مشکلات به وجود آمده امیدی به محصولات دریا نیست.

به گفته این فعال تعاونی‌ها، با توجه به اینکه خلیج فارس یک محیط مشترک و عمومی بین کشورها است و کشتی‌های متنوعی رفت و آمد دارند و فعالیت‌های نفتی وجود دارد، محصولی برای برداشت وجود ندارد.

قاسمی افزود: صید بی‌رویه و شرایط آب و هوایی از دیگر مشکلات مطرح در تولید میگو در دریا است.

وی با اشاره به نقش حمایت‌های دولت در افزایش تولید محصولات آبزی تصریح کرد: قرار بود یارانه صادراتی که مربوط به سال‌های 87 تا 89 است، به تولیدکننده پرداخت نشد و با یک مصوبه این موضوع لغو شد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های پرورش میگو و آبزیان بیان داشت: بخشی از حمایت‌های مالی به تولیدکنندگان تزریق شد و مباحث اداری و ضوابط نیز از دیگر مشکلات است.

وی به بحث بیمه اجباری تمام خطر محصول اشاره کرد و گفت: صندوق بیمه کشاورزی طبق قانون باید محصولات را تحت پوشش قرار دهد، اما مسئولان عنوان می‌کنند، به دلیل عدم کفایت بودجه و منابع، این قانون اجرا نمی‌شود.

این فعال بخش تعاونی‌ها در پاسخ به سؤال که برای انسجام و هدایت چرخه تولید تا مصرف و نیز بازاریابی بازارهای جهانی تصریح کرد: یکی از رویکردها رسیدن محصولات به بازارهای هدف است که کشور روسیه از جمله خریداران محصولات آبزی است، اما دو سال است که به دلیل عدم امضای موافقت‌نامه قرنطینه محصولات دامی بین دو کشور امکان فروش محصول به صورت مستقیم وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه بیش از 90 درصد تولیدات محصولات آبزی صادر می‌شود، عنوان کرد: تولید میگو حدود 10 هزار تن در سال گذشته بوده که 9 هزار تن آن صادر شده است.

قاسمی با بیان اینکه تولید کننده میگو از صادرات محصول بهره‌ای نمی‌برد، افزود: واسطه‌گران و دلالان بیشترین سود را از فروش محصولات و صادرات می‌برند، اما تمام زحمت را تولیدکننده می‌کشد.

وی یادآور شد: موانع اداری مانع از ایجاد یکپارچه شدن تولید تا مصرف است و اتحادیه در این زمینه وظیفه دارد، تا به عنوان حلقه واسط و رابط بین تولید و مصرف باشد.

قاسمی تأکید کرد: برای چنین کاری نیاز به منابع مالی است که شبکه بانکی نیز حاضر به همکاری نیست، اما به راحتی به دلالان تسهیلات می‌دهد.

این فعال تعاونی‌ها با اشاره به اینکه تولید میگو در ایران از سال 73 پایه‌گذاری شد، گفت: فروش هر کیلوگرم میگوی تولیدی به صادرکننده به طور متوسط بین 2 دلار تا 2 دلار و 80 سنت فروخته شده، در حالی که این میگو توسط صادر کننده در بازارهای جهانی 6 تا 8 دلار قیمت دارد.

وی یادآور شد: زمانی دلار کمتر از هزار تومان بود، قیمت میگو ثابت بوده و اکنون نیز با دلار بیش از 3 هزار تومان قیمت آن چنان تغییری نکرده است، اما تولیدکننده از این سود محروم است، تا بتواند با افزایش تولید سرانه مصرف را بالا ببرد.

به گفته قاسمی، اکنون سرانه مصرف متأسفانه نسبت خوراکی‌ها پایین است و در این زمینه فقر محسوسی مشاهده می‌شود.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود قیمت میگو بالا است و به همین دلیل در سبد مصرف خانوار جای ندارد، بیان داشت: هر کیلوگرم میگو در بازار داخلی بسته به اندازه میگو از 6500 تا 30 هزار تومان فروخته می‌شود.

این فعال تعاونی‌ها تأکید کرد: تصور غلط این است که متأسفانه مصرف این خوراکی فرهنگ‌سازی نشده است و اکنون قیمت آن از گوشت ارزانتر است.

وی مهمترین اشکال عدم مصرف میگو را فرهنگ‌سازی و آموزش دانست و گفت: این موضوع وظیفه مسئولان و اتحادیه‌ است، اما تلاشی در این زمینه صورت نگرفته است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های پرورش میگو و آبزی کشور تصریح کرد: با میگو 300 مدل غذا می‌توان درست کرد، اما بسیاری از خواص این محصول برای مردم ناشناخته است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ مصرف میگو وجود ندارد و به همین دلیل سرانه آن پایین بوده و صادر می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرورش میگو , یارانه صادراتی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: