مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 296     
مسئول مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور خبر داد:

بررسی اثر پودر کرم ابریشم در درمان دیابت حیوانات آزمایشگاهی

پس از تصویب پروپوزال طرح استفاده از پودر کرم ابریشم برای درمان بیماری‌های دیابتی، فاز آزمایش بر حیوانات آزمایشگاهی آغاز می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۶ خرداد ساعت 15:53

 مسئول مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: پروپوزال طرح استفاده از پودر کرم ابریشم برای درمان بیماری دیابت و تعیین مکانیزم اثر آن پس از تصویب وارد فاز اجرایی می‌شود.

 

معین‌الدین مواج‌پور افزود: پس از تکمیل پروپوزال مربوطه، آزمایش‌های مربوط به این مکانیزم بر حیوانات آزمایشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همکاری‌های فرابخشی و حضور وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر ارگان‌های ذی‌ربط برای ورود به این فاز لازم است.

مواج‌پور ادامه داد: در سال جاری معرفی لاین‌های جدید تجاری کرم ابریشم دنبال می‌شود و حداقل پنج سال برای نتایج آن زمان نیاز است.

وی تصریح کرد: برای تولید تجاری کرم ابریشم از هیبریدهای وارداتی و هیبریدهای تجاری داخلی استفاده می‌شود که تحقیقی برای تعیین منطقه اجرای هریک از آنها و مقایسه ارقام داخلی و خارجی در حال انجام است.

 

اجرای پنج طرح تحقیقاتی با موضوع کرم ابریشم

مسئول مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور یادآور شد: بررسی ملکولی ژن‌های پروتئین‌های مقاوم به گرما در واریته‌های تجاری نیز در حال انجام است.

مواج‌پور تأکید کرد: در مجموع این مرکز تعداد پنج طرح تحقیقاتی را در حال بررسی دارد.

وی اظهار داشت: از آنجا که حفظ و نگهداری بانک ژن کرم ابریشم لازم و ضروری است، در این راستا اقدامات لازم انجام شده است.

مواج‌پور در پایان گفت: با مصوباتی که اخیراً درباره ابریشم انجام شده است، پیش‌بینی می‌شود که این صنعت به روزهای طلایی خود نزدیک شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکرم ابریشم ,دیابت,حیوانات آزمایشگاهی, ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: