مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1243     

بررسی افزایش قیمت تخم‌مرغ در گفت‌وگو با یک عضو کمیسیون کشاورزی

ایسنا
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره افزایش قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر گفت: اگر قیمت‌ها در بازار تغییر می‌کند باید عوامل متعددی برای آن وجود داشته باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۲۶ شهريور ساعت 13:28

 محمدتقی توکلی اظهار کرد: علت اینکه قیمت بالا می‌رود به این دلیل است که عرضه و تقاضا به هم خورده است. این مساله ممکن است معلول دلایلی باشد. در این فصل تولید کم شده در نتیجه عرضه کاهش پیدا کرده و قیمت بالا رفته است.


نماینده مردم الیگودرز ادامه داد: بعضی‌ها عامل اصلی را دلالی یا افزایش قیمت ارز یا بالارفتن هزینه واردات یا مواد اولیه می‌دانند. همه این‌ها در افزایش قیمت تخم‌مرغ تاثیرگذار است؛ نهاده‌هایی هم که در گمرک مانده به قیمت 2500 تومان محاسبه می‌شود یعنی گمرک قیمت 2500 تومان را از واردکننده طلب می‌کند و می‌گوید مابه‌التفاوت آن را دولت باید بپردازد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در این شرایط کمی مشکل ایجاد می‌شود هر چند شرایط گمرک ساده‌تر شده و تسهیلاتی برای خروج نهاده‌های دامی درنظر گرفته می‌شود اما واردکننده وارداتش را ترخیص نمی‌کند چون ممکن است به این فکر کند که مابه‌التفاوت آن به دستش نرسید و یا دیر برسد.

وی با اشاره به حقوق مصرف‌کنندگان در رابطه با مصرف کالاهایی مثل تخم‌مرغ گفت: کسانی که حقوق ثابت دارند و در دو سه دهک پایین جامعه قرار دارند با افزایش هزینه‌ها ضرر می‌کنند آنها ناچارند یا خرید را کم کنند و یا اگر هم می‌خرند در بخش‌های دیگر به مشکل بربخورند.

توکلی افزود: دولت باید این قضیه را حل کند. اعلام آمادگی هم کرده که مشکلات این چنینی وجود نداشته باشد اما هر نقش مدیریتی نقطه ضعف‌هایی دارد و در اجرا مشکلاتی به وجود می‌آید.

نمایند الیگودرز در مورد قیمت 1050 تومانی برای خرید تضمینی گندم هم گفت: قیمتی که برای گندم تعیین شده تقریبا قیمت تمام شده این محصول است در منطقه ما قیمت تمام شده گندم 1050 تومان است و در نتیجه این قیمت سود آنچنانی عاید کشاورز نمی‌کند ولی نسبت به قیمت سال‌های گذشته خیلی بهتر است و انگیزه بیشتری به کشاورز می‌دهد.

وی با بیان اینکه 1200 تومان قیمت خوبی برای گندم است، عنوان کرد: باید مشوق‌هایی را هم برای کشاورزان درنظر بگیرند تا تولید بیشتر شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: 1050 تومان قیمت پایه است که می‌تواند قیمت خوبی باشد اما در جاهایی که برای گندم از کشت آبی استفاده می‌شود و کشاورز به سود بیشتری نیاز دارد شاید از این قیمت استقبال نکند و به دنبال کشت‌های اقتصادی‌تر برود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها قیمت , تخم‌مرغ , کمیسیون کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: