مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4715     

بررسی شاخص گاو تجاری ایده آل در زیتون اصفهان

در بیست و پنجمین نشست تخصصی زیتون اصفهان شاخص تجاری گاو ایده آل بررسی شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۶ مرداد ساعت 13:46
به گزارش دامنا، بیست و پنجمین نشست تخصصی زیتون اصفهان در تاریخ 8 مرداد با حضور کارشناسان واحدهای تولیدی و صنعتی گاو شیری برگزار و در این جلسه جناب آقای مهندس صانعی از موسسه بین المللی اطلاع رسانی کشاورزی مبارک اندیش و نماینده  فنی CRI در ایران مباحث مورد نظر خود را مطرح نمودند.
 
در این نشست آقای مهندس صانعی شاخص تجاری گاو ایده آل(ICC, Ideal commercial cow index) را مورد بررسی قرار دادند.
 
وی اشاره کردند: در بحث ژنتیک گاو شیری تعدادی صفت وجود دارد که مورد توجه هستند و انتخاب تک صفت معمولا کاربردی ندارد.
 
صانعی افزود: از دهه 40 میلادی محققین به سمت شاخص های انتخابی حرکت کردند که مجموعه صفات را به اندازه اهمیت هر کدام مورد توجه قرار دادند .
 
وی در خصوص شاخص ICC یا شاخص گاو تجاری ایده آل اظهار داشت: که این شاخص ها آمده اند که پاسخگوی نیازهای گله های تجاری باشند و هدف آنها این است که گاو های اقتصادی تری را برای آینده تولید کنند.
 
صانعی افزود: برای اصلاح نژاد باید برترین ها و بهترین ها را بشناسیم و با استفاده از تکنیک های تولید مثلی آنها را تکثیر کنیم که شاخص تجاری گاو ایده آل کمک میکند برترین های گاو نر را خیلی دقیق تر رتبه بند کنیم و گاوهایی را تولید کنیم که با شرایط گاوهای تجاری انطباق دارند.
 
وی با طرح پرسش شاخص گاو تجاری ایده آل چگونه شاخصی است؟ به بیان پاسخ پرداخته و گفتند:
 
1-      این شاخص در کاتالوگ های ارائه شده در خصوص گاوهای CRI وجود دارد و این امکان ارزیابی را به انتخاب کننده اسپرم می دهد.
 
2-      تنها به نتایج ارزیابی ژنتیکی آمریکا اکتفا ننموده و از اطلاعات دیگر کشورها استفاده می نمایند.
 
3-      با توجه به اینکه قیمت علوفه در ایران بین 15-10% بیش از آمریکا می باشد، افزایش در قد وقامت و جثه گاو، میزان نیاز برای انرژی نگهداری را افزایش داده و هزینه تولید را اضافه می نماید. لذا هر چقدر اندازه ی گاو کوچکتر باشد انرژی نگهداری  یا maintenance  کمتری مصرف شده وهزینه تغذیه را کاهش خواهد داد.
 
در ادامه دکتر نیلی رئیس دبیرخانه شیر، ایستگاه سلامت ضمن اشاره به هدف از برگزاری این نشست های تخصصی افزایش بهره وری در واحد های تولیدی و همچنین پرداختن به چالش های فراروی صنعت گاو شیری را به عنوان مهمترین اهداف این نشست ها اشاره کردند.
 
وی با توجه به اینکه جایگاه شیر در پیشگیری از بیماریهای مختلف، به سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است اشاره، و اصلاح الگوی تغذیه و افزایش سرانه مصرف شیر را گامی مهم در پیشگیری از بسیاری از بیماری های متابولیک و تغذیه ای و حتی قلبی-عروقی دانستند.
 
 نیلی همچنین برای فرهنگ سازی در خصوص اصلاح الگوی مصرف، نقش کارشناسان و مدیران واحدهای تولیدی را بسیار با اهمیت دانستند.
 
گفتنی است: سلسله نشست های تخصصی زیتون اصفهان نقش مهمی در افزایش دانش فنی کارشناسان و مدیران واحدهای تولیدی داشته است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشاخص , گاو تجاری ایده آل , زیتون اصفهان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بررسی شاخص گاو تجاری ایده آل در زیتون اصفهان ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: