مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4915     

برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون تن از آبزیان

رئیس سازمان شیلات با اشاره به اینکه روزانه ۴ میلیون تن ماهی تیلاپیا در جهان تولید می شود، گفت: تولید حدود یک میلیون تن آبزیان در سال جاری در برنامه این سازمان قرار دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ آبان ساعت 13:39

حسن صالحی در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه تلاش داریم تا غذای سالم را بر سر سفره مردم ببریم، گفت: برای امسال برنامه داریم تا حدود یک میلیون تن تولید آبزیان را داشته باشیم که امیدواریم این امر محقق شود.

وی با بیان اینکه امسال بیماری هایی را در برخی آبزیان داشتیم که متاسفانه تولید ما را کاهش داده است، افزود: امسال بیماری هایی در ماهی قزل آلا و میگوی بوشهر وجود داشت که این موضوع مقداری از تولیدات ما را کاهش داد که تلاش داریم با تولید دیگر آبزیان، این کمبود را جبران کنیم.

رئیس سازمان شیلات در خصوص انتقاد برخی به واردات ماهی تیلاپیا اظهارداشت: امروزه ۴ میلیون تن ماهی تیلاپیا در دنیا تولید می شود و ۱۲۰ کشور تولیدکننده این ماهی هستند.

صالحی با بیان اینکه اروپا و آمریکا بزرگترین واردکننده این ماهی به شمار می روند، افزود: بنابراین مصرف این ماهی هیچ مشکلی ندارد و مردم می توانند آن را مصرف کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه امیدواریم که امسال تولید آبزیان را افزایش دهیم، گفت: در حال حاضر تمامی این ماهی ها به کشور وارد می شود و ما هیچگونه تولیدی نداریم، فقط در بخش کارهای تحقیقاتی از آن استفاده می شود و امیدواریم که در آینده به تولید این ماهی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مصرف آبزیان در ایران در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا نصف است، گفت: تلاش می کنیم تا این فاصله را پر کنیم که با برگزاری نمایشگاه های متعدد و عرضه فرآورده های متنوع آبزیان در فروشگاه ها سعی داریم تا مردم از این نوع غذای سالم استقبال کنند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابرنامه‌ریزی , آبزیان , ماهی تیلاپیا ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون تن از آبزیان ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: