مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 300     

برنامه‌های رییس‌جمهور منتخب در بخش کشاورزی

رییس‌جمهور منتخب مردم که قرار است بدون مشورت با کاربلدهای هر حوزه تصمیم‌ نگیرد، مشورت کردن با کشاورزان و تولیدکنندگان را از اهم برنامه‌های خود در بخش کشاورزی عنوان کرده و مکانیزه‌ کردن کشاورزی برای افزایش توان رقابت و بهره‌وری، جلوگیری از واردات بی‌رویه برنج و میوه و حمایت از کشاورزان را وعده داده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۶ خرداد ساعت 15:39

 

 

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) کاندیداهای ریاست‌جهموری در دوران تبلیغات خود از پرداختن به مسائل و مشکلات کشاورزان نیز دریغ نکردند و همواره برنامه‌ها و شعارهای مختلفی برای بهبود وضعیت کشاورزان مطرح کردند اما در این میان بررسی دیدگاه‌ها و سخنان رییس دولت تدبیر و امید در این زمینه خالی از لطف نیست.

 

 

حسن روحانی با شعار محوری "نجات اقتصاد ایران" کاندیداتوری خود را در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد و از همان ابتدا بر نقش حمایت و تقویت تولید در رفع مشکل گرانی، تورم و کمبود نقدینگی در کشور تاکید کرد.

 

تاکیدات رییس‌جمهور چهار سال آینده ایران بر توسعه بخش کشاورزی به حدی است که وی معتقد است باید نفت را صادر کرده و از درآمد آن برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و توسعه منابع آبی و اصلاح خاک استفاده کرد تا ضمن افزایش تولیدات کشور، اشتغال‌زایی مناسبی در این بخش ایجاد شود.

 

حسن روحانی که پیش‌ از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای تبلیغات و سخن با مردم تنکابن در جمع آن‌ها حاضر شده بود به مشورت با مردم در همه زمینه‌ها حتی برای انتخاب وزرا اشاره و اظهار کرد: دولت نباید رقیب مردم باشد بلکه باید کار به دست مردم سپرده شود و من در هیچ کاری بدون مشورت با کاربلدهای آن حوزه تصمیم نمی‌گیرم؛ در کشاورزی با کشاورزان و در شیلات با صیادان مشورت می‌کنم.

 

وی با غیرضروری دانستن واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی در سال‌های اخیر گفت: این همه نیاز به واردات نداشتیم 65 میلیارد دلار واردات اشتباه بوده است اما شاهدیم حتی انگور از آرژانتین و شیلی وارد شده و حتی برای ماه رمضان چند هیات برای خرید مرغ به ترکیه اعزام شدند که دلیل شکل‌گیری این شرایط این است که با تولیدکنندگان مشورت نشده بود.

 

رییس‌جمهور منتخب مردم ایران که به عنوان هفتمین رییس جمهور تا حدود 40 روز آینده عازم پاستور می‌شود در دوران تبلیغات خود به چایکاران گیلان هم اشاره کرد.

 

وی در سفر اخیر خود در جمع مردم رشت گفت که دنیا برای کشاورزی مدرن راه‌ حل پیدا کرده است اما برای احیا و حل مسئله چای گیلان هنوز راه‌ حل پیدا نکرده‌ایم. در شرایط فعلی باغات چای ما به یک دوم تقلیل پیدا کرده‌اند درصورتیکه می‌توانیم مشکل چای گیلان و صید صیادان را حل کنیم.

 

روحانی همچنین یکی دیگر از مشکلات بخش کشاورزی را واردات بی‌رویه برنج عنوان کرد و گفت: واردات برنج خارجی به محصول داخلی لطمه می‌زند.

 

او نخستین عامل تحقق عدالت اقتصادی را قرار گرفتن تولید را در جایگاه واقعی خود خواند و اظهار کرد: در شرایط امروز به جای اینکه تولید داخلی را بیشتر کنیم به واردات روی آورده‌ایم که این بزرگ‌ترین بی‌عدالتی است. عدالت اقتصادی این است که در شرایط فشار دشمن بتوانیم به تولید کمک کنیم، فضا را بهبود ببخشیم، تولید داخلی را بیشتر کنیم و از واردات بکاهیم.

 

همچنین یکی از سوالاتی که در یکی از مناظره‌های اقتصادی از روحانی پرسیده شد، این بود که " شب عید که تقاضای میوه افزایش می‌یابد، برخی از کارشناسان دولت، واردات میوه را به منظور تنظیم بازار، توصیه می‌کنند. شما به کدامیک معتقد هستید؛ محدودیت واردات در حمایت از باغداران یا واردات میوه برای تنظیم بازار و رفاه مصرف‌کنندگان؟" که حسن روحانی اینگونه پاسخ داد: باید از کشاورزان حمایت شود.

 

وی یکی از برنامه‌های خود را مکانیزه‌ کردن کشاورزی برای افزایش توان رقابت و بهره‌وری عنوان کرد.

 

انتظار می‌رود که هفتمین رییس‌جمهور منتخب ایرانیان که با شعار " دولت تدبیر و امید" قدم به میدان گذاشته است بتواند با نیازشناسی دقیق در بخش کشاورزی راهکارها و تدابیر لازم‌ برای برون رفت این بخش از مشکلات کنونی را فراهم آورده و امیدی تازه در دل کشاورزان برای نزدیک شدن به مرز خودکفایی ایجاد کند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها رییس‌جمهور,کشاورزی , ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برنامه‌های رییس‌جمهور منتخب در بخش کشاورزی ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۶ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: