5:16 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6216     

برنامه تولید یک میلیون تن گوشت قرمز در چارچوب اقتصاد مقاومتی

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرد در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی تا افق 1404 تولید گوشت قرمز به یک میلیون و 50 هزار تن و شیر به 15 میلیون تن برسد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۲۰ تير ساعت 17:08

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، حسن رکنی ایجاد زنجیره های تولید گوشت قرمز را از دیگر برنامه ها برای ساماندهی از مرحله تولید تا عرضه نام برد و افزود: با ایجاد این زنجیره ها، واحدهای دامی توانمند ، تولید علوفه، کشتار و عرضه گوشت قرمز را بر عهده می گیرند.
وی اظهار داشت: در زیر بخش معاونت امور تولیدات دامی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، پروژه افزایش ضریب خود اتکایی گوشت قرمز و شیر در بازه زمانی 10 ساله تدوین شده است.
وی افزود: بر اساس این پروژه، یکی از راهکارهای افزایش تولید گوشت قرمز، استفاده از دام های پر تولید از طریق اصلاح نژاد دام های سنگین است.
رکنی با بیان این که گاوهای دو منظوره سمینتال جزو نژادهای ممتاز دنیا به لحاظ کمیت و کیفیت در تولید گوشت و کیفیت در تولید شیر هستند، گفت: در دو ماه نخست امسال یک هزار راس گاو دو منظوره سمینتال برای اصلاح نژاد دام های سنگین به کشور منتقل شده که امیدواریم زمینه تحولات ژنتیکی را در واحدهای صنعتی ایجاد کند.
وی درباره دام های سبک گفت: در زمینه اصلاح نژاد دام های سبک به دنبال بهبود راندمان تولید از طریق دام هایی با ظرفیت بالای تولید شیر و سرعت رشد هستیم و برای این منظور در دو ماهه نخست سال جاری 500 راس دام سبک مولد اصلاح نژادی به کشور انتقال یافته است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تامین 100 هزار دز مایع ژنتیکی در دو ماهه نخست امسال را اقدامی برای اصلاح نژاد دام های سبک عنوان کرد.
وی ایجاد تعادل بین جمعیت دامی و منابع علوفه ای را از برنامه های این معاونت در چارچوب اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ظرف 10 سال قرار است 30 میلیون راس دام سبک کاهش یابد و با افزایش بهره وری تولیدات دامی مورد نیاز تامین شود.
رکنی ایجاد زنجیره های تولید گوشت قرمز را از دیگر برنامه ها برای ساماندهی از مرحله تولید تا عرضه نام برد و اظهار داشت: با ایجاد این زنجیره ها، واحدهای دامی توانمند ، تولید علوفه، کشتار و عرضه گوشت قرمز را بر عهده می گیرند.
وی افزود: تا کنون تعداد محدودی از واحدهای صنعتی دام اقدام به ایجاد این زنجیره کرده اند که باید گسترش یابد.
این مقام مسوول ترویج علوفه هایی که نیاز آبی کمتری دارند را از دیگر راهکارها در پروژه افزایش ضریب خود اتکایی گوشت قرمز عنوان و تصریح کرد: با کمک دستاورد های تحقیقاتی، این گونه از علوفه ها یا فرآورده های فرعی همچون سرشاخه های نیشکر و پوست پسته وارد خوراک دام می شود.
وی بهسازی و نوسازی جایگاه دامی، ارتقای مکانیزاسیون در واحدهای تولید و تفاهم با بانک کشاورزی و استمرار خط اعتباری برای توسعه مکانیزاسیون را از دیگر برنامه ها برای افزایش ضریب خود اتکایی گوشت قرمز بر شمرد.
معاون وزیر جهادکشاورزی در مورد افزایش ضریب خوداتکایی شیر در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز پیش بینی کرد، سرانه تولید شیر تا افق 1404 به 169 کیلوگرم برسد.
وی میانگین سرانه تولید جهانی شیر را 107 کیلوگرم و سرانه فعلی تولید شیر در کشور را 116 کیلوگرم عنوان کرد.
رکنی برآورد کرد امسال 9 میلیون و 600 هزار تن شیر و سرانه 120 کیلوگرم تولید شود.
وی اظهار داشت: با توجه به هدفگذاری افزایش تولید شیر، برنامه هایی با هماهنگی و مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرداری ها برای افزایش سرانه مصرف شیر در کشور داریم.
به گزارش ایرنا، اکنون سالیانه بیش از 800 هزارتن گوشت قرمز در کشور تولید می شود که براساس نیاز داخلی 10درصد گوشت مورد نیاز از خارج تامین می شود.
براساس آمارها سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر 10.5 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11.5 کیلوگرم است. سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز بدون احتساب گوشت خوک 13 کیلوگرم است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابرنامه , تولید , گوشت قرمز , اقتصاد مقاومتی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: