مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3573     

برنامه ریزی برای صادرات مازاد تولید در بخش دام و طیور

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در بخش دام و طیور مازاد تولید داریم، گفت: باید برای صدور به بازارهای هدف از جمله روسیه برنامه ریزی کنیم که کارهایی در دست اجراست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبان ساعت 19:32

 به گزارش دامنا, محمود حجتی در نمایشگاه بین المللی دام و طیور اظهار داشت: خوشبختانه صنعت طیور و دامداری کشور با معیار جهانی و متناسب با دانش روز دنیا فعال است و رکودهای خوبی هم در تولید دارد.

 
وی تاکید کرد: با توجه به سرمایه گذاری هایی که در زمینه تولید دام و طیور شده است برغم مدیریت بخش تولید همچنان مازاد عرضه داریم و باید بازارهای خارجی را مدنظر قرار دهیم.
 
حجتی افزود: صنایع شیر و لبنیات هم با مازاد عرضه روبروست که در کنار گوشت و مرغ باید برای صادرات و حضور در بازارهای خارجی تلاش کنند و دولت هم متناسب با ظرفیت و توانمندی های خود از این روند حمایت می کند.
 
وی گفت: مشوق های عام همان جایزه های صادراتی است اما یارانه صادراتی نداریم و اگر در مواقع خاصی ضرورت پیدا کند باید در دولت بررسی و تصویب شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: با تمهیدات سازمان دامپزشکی کشور با نهادهای متناظر در بازار هدف تلاش می کنیم بازار روسیه را نیز در جمع بازارهای هدف قرار دهیم.
 
وی افزود: تولید کنندگان باید سلایق و نیازهای بازارهای هدف را مدنظر قرار دهند و دولت هم از لحاظ توافقنامه های مشترک و همچنین رایزنی ها تلاش می کند بستر صادرات فراهم شود.
 
حجتی همچنین از اجرای الگوی کشت خبر داد و گفت :‌ این الگو بیشتر شامل گندم و جو است و امسال تلاش می کنیم کشت گلزا را در تناوب کشت گندم توسعه دهیم.
 
وی افزود: سال نرمال و خوبی از لحاظ بارش پیش بینی می شود که در یک ماه اخیر هم بیش از نرمال بوده است .
 
حجتی گفت : کشت پاییزه چغندر قند برنامه ریزی شده است که در مقایسه با کشت بهاره به آب کمتری نیاز دارد و بخشی از نیازهای خود را از آب سبز یا همان باران تأمین می کند.
 
 
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابرنامه ریزی , صادرات , مازاد تولید , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برنامه ریزی برای صادرات مازاد تولید در بخش دام و طیور ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: