مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6225     

برگزاری نخستین جلسه کمیته اجرایی همایش جهانی روز بز

نخستین جلسه کمیته اجرایی همایش جهانی روز بز 2017 در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير ساعت 14:48

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) ، همایش جهانی روز بز و ثبت جهانی این روز در سال 2017 در کشورمان برگزار خواهد شد.  

نخستین جلسه کمیته اجرایی همایش جهانی روز بز 2017 با شرکت نمایندگان معاونت امور تولیدات دامی مهندس پهلوان، مهندس دارابی و مهندس کریمایی و نماینده سازمان امور عشایر ایران مهندس سماواتی و نماینده سازمان تعاون روستایی ایران، مهندس حیدری و همچنین دکتر قره داغی و دکتر صادقی پناه و خانم مهندس صالحی و دکتر فرهاد میرزایی از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در تاریخ 23 تیرماه سال جاری در سالن جلسات موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این نشست دکتر فرهاد میرزایی دبیر این همایش روند برگزاری روز ملی بز در بهمن ماه 1394 و برنامه های همایش روز ملی بز به همراه ثبت روز جهانی بز را تشریح نمود.

همچنین اقدامات اولیه برای ثبت سیستم معیشت دامپروران براساس تولیدات بز ندوشن با نمایش فیلم کوتاهی از نقش و اهمیت تولیدات این بز در بهبود معیشت دامداران منطقه ندوشن استان یزد ارایه شد.

 

شایان ذکر است فیلم یاد شده یکی از مستندات برای ثبت جهانی بز ندوشن محسوب می شود.

در ادامه این جلسه  چگونگی تشکیل کمیته دامداران و تهیه پوستر همایش به تصویب رسید.

برای تشکیل کمیته دامداران مقرر شد نمایندگان سازمان های وابسته طی نامه ایی از استان ها، لیست دامداران پیشرو و نمونه استانی را معرفی کنند تا برای عضویت در کمیته دامداران اقدامات لازم انجام گیرد.

همچنین در مورد چگونگی تهیه پوستر همایش، از شرکت کنندگان خواسته شد پیشنهادهای خود را برای تعیین نمادهای پوستر آماده کنند تا در جلسه آینده مورد بررسی قرار گیرد.

در پایان با توجه به اینکه ثبت روز جهانی بز یکی از کارهای مهم این همایش می باشد، مقرر شد برنامه کار در خصوص ثبت روز بز و برگزاری همایش توسط دبیرخانه همایش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تهیه و برای تصویب به کار گروه برنامه ریزی مربوطه ارایه شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمایش جهانی , روز بز , 2017 , بز ندوشن ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: