مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4229     
همزمان با نمایشگاه دام و طیور اصفهان

برگزاری همایش شیر، ایستگاه سلامت، صنعت گاو شیری

همایش ˝شیر، ایستگاه سلامت، صنعت گاو شیری˝ همزمان با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه صنعت دام و طیور اصفهان برگزار می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ دي ساعت 14:59

 

به گزارش دامنا, همایش "شیر، ایستگاه سلامت، صنعت گاو شیری" در حركتی جهادی به همت مجموعه ای از تشكل های مرتبط با صنعت گاو شیری و با همكاری مراكز علمی و اساتید دانشگاه، همزمان با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه صنعت دام و طیور اصفهان در تاریخ 93/11/10 برگزار می شود.
 
بدون تردید، ارتقاء سلامت جامعه بدون توجه به جایگاه شیر در تغذیه، نتیجه لازم را نداشته و هزینه های درمانی جامعه را افزایش خواهد داد زیرا بر اساس آخرین دست آوردهای علمی محققین، فرهنگ تغذیه مردم منشاء بسیاری از بیماریهای قلبی عروقی، متابولیك و تغذیه ای از جمله دیابت می باشد.
 
بر اساس آخرین آمار، متاسفانه مصرف سرانه شیر در كشور 1/3 كشورهای توسعه یافته و پائین تر از نصف متوسط جهانی می باشد و این در حالی است كه سیاست های دولت محترم، ارتقاء سلامت جامعه از طریق توانمند سازی مسئولین بهداشتی در خدمات رسانی بهتر و موثر به بیماران می باشد.
 
همایش  "شیر، ایستگاه سلامت، صنعت گاو شیری"  به منظور آگاهی رسانی و  ارتقاء  فرهنگ تغذیه مردم، و بخصوص جمعیت جوان و  رو به رشد كشور نسبت به خواص ارزشمند تغذیه ای و درمانی شیر برپا می شود.
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برگزاری همایش شیر، ایستگاه سلامت، صنعت گاو شیری ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: