مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4910     
رییس موسسه واکسن و سرم سازی رازی:

بزرگترین بازار منطقه ای واکسن طیور در اختیار ایران

رئیس موسسه واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه واکسن و سرم های تولید داخل کیفی است، گفت: هم اکنون ایران بزرگترین بازار واکسن طیور منطقه را دراختیار دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۹ آبان ساعت 17:24

حمید کهرام عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره کیفیت واکسن و سرم تولید داخل، افزود: بررسی های شش دانشگاه کشور نشان می دهد کیفیت واکسن و سرم تولید داخل نه تنها از تولیدات خارجی کمتر نیست بلکه گاها از محصولات خارجی با کیفیت تر است.
وی درباره صادرات واکسن و سرم داخلی، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی، برخی از واکسن هایی که بیش از نیاز داخلی را صادر می کنیم به طور مثال بازار واکسن های طیور ما بزرگترین بازار منطقه را در دست دارد.
وی تصریح کرد: البته بازار داخلی برخی محصولات ما در استان های بزرگ به قدری مطلوب است که نیازی به صادرات این محصولات نداریم.
رئیس موسسه واکسن و سرم سازی رازی درباره حجم واکسن و سرم های دامی، ادامه داد: در بخش دامی میزان تولید واکسن و سرم ما تقریبا به اندازه مصرف داخلی است بنابراین در صورت افزایش تولید می توانیم روی صادرات این محصولات نیز کار کنیم.
وی افزود: البته صادرات واکسن و سرم دامی جزء سیاست های بخش دولتی نیست و باید برای توسعه صادرات محصولات دامی بخش خصوصی وارد عمل شود.
وی درباره برنامه کاهش واردات واکسن و سرم، اضافه کرد: واکسن کلون حدود 3 سال و واکسن گامبارو بین 15 تا 20 سال است که به کشور وارد می شود، اما ما امسال موفق به تولید این واکسن ها شده ایم.
به گفته وی، واکسن و سرم برای کنترل بیماری های دام و طیور از اهمیت قابل توجهی برخوردار است اما میزان کاهش واردات به افزایش حجم تولید داخل و کیفیت آن بستگی دارد.
رئیس موسسه سرم سازی رازی، با بیان اینکه سالانه یک میلیارد دز واکسن گامبارودر کشور ما به مصرف می رسد، گفت: اما ما توانسته ایم سالانه 400 میلیون دز آن را تولید کنیم.
وی اظهار داشت: تلاش داریم با ارتقا تولید و کیفیت تولیدات داخل بتوانیم خود را به مرغداران و دامداران معرفی کنیم تا به تدریج بازار داخلی گسترش و از واردات این محصولات کاسته شود.
کهرام، موسسه سرم سازی رازی را زیرمجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دانست و گفت: این درحالیست که بخش تحقیقات و تولید علوم دامی، دامپزشکی و بیماری های دامپزشکی برعهده موسسه واکسن و سرم سازی رازی است.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواکسن , طیور , سرم سازی رازی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: