10:25 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4806     

بلاتکلیفی مصرف خمیرمرغ در فرآورده‌های گوشتی

از سال گذشته که وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد، استفاده از خمیرمرغ در فرآورده‌های گوشتی را ممنوع اعلام کردند، سازمان دامپزشکی به عنوان یکی دیگر از دستگاه‌های نظارتی نظر دیگری در این زمینه داشته و همچنان دارد، اینکه تولیدی که در کارگاه‌های تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی صورت گیرد، هیچ منعی ندارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۳ شهريور ساعت 10:16

 در میان این کشمکش و جنجال میان دستگاه‌های مربوطه، تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی بلاتکلیف هستند و البته به گفته رییس سازمان دامپزشکی ممکن است در این شرایط به سمت و سوی تخلف و استفاده غیر رسمی از خمیر مرغ بروند.

 
به گزارش خبرنگار ایسنا، خمیر مرغ که در بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه تولید و به مصرف غیر مستقیم در قالب فرآورده های گوشتی می رسد، در ایران یکسالی است که محل اختلاف و کشمکش سه وزارتخانه جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان های تابعه آنها شده است و هنوز هم به هیچ نتیجه منطقی در این زمینه نرسیده‌اند، چراکه یک روز یکی آن را مجاز اعلام می‌کند و می‌گوید این نظر بر اساس نتایج علمی بدست آمده در زمینه خمیرمرغ است و روز بعد مسئول دیگری، قبلی را تکذیب و مصرف خمیر مرغ را ممنوع اعلام می کند.
 
به عنوان مثال مهدی خلج ، رییس سازمان دامپزشکی به عنوان موافق تولید و مصرف خمیرمرغ تحت نظارت بهداشتی دامپزشکان در این زمینه معتقد است که تولید آن دسته از خمیرمرغی که در داخل کارگاه‌های تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی و در اماکنی با عنوان تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی حرارت‌ دیده صورت گیرد، هیچ منعی ندارد.
 
به گفته وی از منظر علمی، سازمان دامپزشکی همواره نظر خود را در رابطه با خمیرمرغ تولید شده از طریق مرغ‌های پایان دوره تخم‌گذار که تحت نظارت بهداشتی تولید می‌شوند، اعلام کرده است و براین اساس مصرف این ماده اولیه در صنایع تولید‌کننده فرآورده‌های گوشتی مشکلی ندارد، چراکه در همه کشورهای پیشرفته و کدکس اتحادیه اروپا نیز مورد تایید قرار گرفته و مصرف می‌شود.
 
خلج معتقد است اگر مجوز مصرف خمیرمرغ تولید شده تحت نظارت سازمان دامپزشکی صادر نشود، ممکن است بستر برای مصرف غیرقانونی این محصول فراهم شود؛ بنابراین باید در این زمینه به یک تفاهم مشترک برسیم.
 
اما چند روز از این اظهارات نگذشته که مانند یکسال گذشته دوباره جنجال شروع شد و نیره پیروز بخت، رییس سازمان ملی استاندارد نیز وارد این گود شد و بر ممنوعیت مصرف خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی صحه گذاشت.
 
وی در این باره به خبرنگار ایسنا گفت که هیچ‌گونه مجوزی برای استفاده خمیرمرغ در فرآورده‌های گوشتی به ویژه سوسیس و کالباس داده نشده و از هفته آینده جلسات مشترکی با سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی برای بررسی این موضوع خواهیم داشت.
 
این مقام مسئول ضمن تاکید بر این‌که برای استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی حتما سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو باید مجوز دهند، تصریح کرد که بر کارخانه‌های تولید فرآورده‌های گوشتی نظارت می‌کنیم تا از خمیرمرغ استفاده نکنند.
 
به گزارش ایسنا، مشخص نیست چرا مسئولان سازمان های سه‌گانه نظارتی که مسلما اظهارنظرهای هر یک از آنها بر اصول علمی خاصی استوار است، چرا یک بار برای همیشه سر میز مذاکره نمی نشینند و و به قائله خمیر مرغ و سردرگمی مردم و تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی پایان نمی دهند؟
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخمیرمرغ , فرآورده‌های گوشتی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: