مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 794     

بهانه عجیب عرضه مرغ و افزایش قیمت توسط اتحادیه

موج
رییس اتحادیه مرغداران گوشتی عنوان کرد: بانک مرکزی اعلام کرده است قیمت مرغ از حبوبات هم ارزان تر است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۸ مرداد ساعت 10:58

 گوشت مرغ که جزء فرآوده‌های پروتئینی پر مصرف در ماه رمضان به شمار می آید علی‌رغم تولید و ذخایر کافی همواره با نوسانات بسیاری روبروست و در این بازار آشفته هم تولیدکنندگان وهم مصرف‌کنندگان متضرر می‌شوند.
حال با توجه به اینکه قبل از شروع ماه مبارک رمضان مسئولان وزارت بازرگانی و اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در مصاحبه های مختلف با رسانه ها اعلام کرده بودند که با توجه به ذخیره سازی مناسب مرغ قبل از ماه مبارک رمضان قیمت مرغ در کشورافزایش نخواهد داشت ضمن اینکه این ذخیره سازی هیچ مشکلی را در عرضه ایجاد نخواهد کرد.
این در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرده بود از ابتدای امسال تاکنون بیش از 57 هزار تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار و تامین نیاز مردم در ایام ماه رمضان خریداری و ذخیره شده است اما روند افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف به گونه‌ای است که نشان می‌دهد سریال تکراری افزایش قیمت‌ گوشت مرغ امسال هم تکرار شد؛ شاید مسئولان همچنان در حال ذخیره کردن گوشت مرغ هستند و هنوز به فکر تزریق آن به بازار برای ایجاد تعادل نیافتاده‌اند.
حسین مقدم نیا رییس اتحادیه مرغ داران گوشتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج ضمن بیان این مطلب افزود: در بررسی های به عمل آمده توسط بانک مرکزی ارزان ترین محصول مصرفی که خیلی رشد نرخی کمی نسبت به محصولات دیگر داشته گوشت مرغ بوده است که رقم افزایشی آن رقمی بالغ بر 10 درصد است.
وی به تورم بیش از 20 درصدی در همه حوزه های مصرفی اشاره و عنوان کرد:ارزانترین محصول مصرفی مرغ است به طوری که قیمت آن از حبوبات و مرکبات نیز کمتر است.
مقدم نیا اظهار داشت: موضوع اصلی افزایش قیمت دشواری تامین نهاده برای مرغداران است ضمن اینکه جوجه در سالن های مرغ داری موجود است اما بستر اصلی تهیه ذرت است که رقم فعلی آن کیلویی 1000 تومان است.
وی گفت: قیمت نهاده‌های مورد نیاز مرغداران از ابتدای سال تاکنون 20 درصد افزایش یافته است و علی‌رغم این که براساس تفاهم ‌نامه‌های منعقد‌ شده وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر سه ماه یکبار با در نظرگرفتن هزینه ‌های جدید تولید قیمت‌های کف و سقف را بازنگری کند، هنگامی که مرغداران از کاهش قیمت محصول خود متضرر می‌شوند مسئولان برای جلوگیری از آن کاری نمی‌کنند.
حال با توجه به میزان تولید ماهانه گوشت مرغ و میزان ذخایر موجود به نظر می‌رسد با مدیریت یکپارچه بازار مصرف، در نظر گرفتن قیمت واحد برای فروش گوشت مرغ و نظارت بر این قیمت در سراسر کشور بازار این فرآوده‌های پروتئینی را به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کنترل خواهد کرد یا اینکه بهانه های برای این موضوع تراشیده خواهد شد.
به گفته حسین مقدم نیا رییس اتحادیه مرغ داران گوشتی مبنی بر تردد جلسات، ادامه مصاحبه با رییس اتحادیه به وقت دیگری موکول شد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعرضه مرغ , قيمت , اتحاديه , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: