مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2313     

بهره برداری از 11 طرح دامپروری و کشاورزی در آبدانان

باشگاه خبرنگاران
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان از بهره برداری از 11 طرح تولیدی در حوزه های دامپروری و کشاورزی همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان خبرداد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ بهمن ساعت 13:31

 عباس پیری با اعلام این خبر گفت: این طرح های تولیدی شامل مرغداری گوشتی، پروار بندی گوساله و دامداری نیمه صنعتی است.

وی افزود: 70 میلیارد ریال از محل اعتبارهای جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان برای راه اندازی این طرح ها هزینه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان یادآور شد: ظرفیت تولید گوشت در این شهرستان با بهره برداری از طرح های جدید به سه هزار و 304 تن افزایش یافته است.
پیری ادامه داد: طرح های راه اندازی شده زمینه اشتغال 75 نفر را در شهرستان آبدانان مهیا کرده است.
وی افزود :  همچنین با ایجاد چهار مرغداری گوشتی، استعداد جوجه ریزی در شهرستان آبدانان به 413 هزار قطعه در هر دوره افزایش می یابد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان تاکید کرد: این شهرستان یکی از مناطق مستعد برای پرورش دام و مرغ گو شتی در استان ایلام است و می تواند به یک قطب مهم تولید گوشت در غرب کشور تبدیل شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابهره برداری , دامپروری , کشاورزی , آبدانان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بهره برداری از 11 طرح دامپروری و کشاورزی در آبدانان ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: