مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6307     
با حضور وزیر جهاد کشاورزی

بهره برداری از نخستین مجتمع پرورش نژاد دو منظوره سمینتال کشور

نخستین مجتمع پرورش نژاد دو منظوره سمینتال کشور، با ظرفیت دو هزار راس در آبیک به بهره‌برداری رسید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر ساعت 15:50

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی ؛ مدیرعامل هولدینگ دانش بنیان کشاورزی دانا، صبح امروز در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از نخستین مجتمع دامداری و مرکز تولید نهاده‌های ژنتیکی گاو دو منظوره سمینتال گفت: پرورش این نژاد دو منظوره، نه تنها می‌تواند هزینه تولید را نسبت به نژاد هلشتاین، تا 30 درصد کاهش دهد، بلکه از قدرت سازگاری بالاتری نیز برخوردار است.

محسن مردی که به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور نیز شناخته می‌شود، با اشاره به اینکه سمینتال روزانه بین 25 تا 30 لیتر شیر تولید می‌کند، افزود: ضریب تبدیل مناسب گوشت، عمر اقتصادی بالا، وابستگی کمتر به کنسانتره و مقاومت نسبت به تنش‌های زیستی و غیرزیستی از مهم‌ترین خصایص این نژاد بوده که می‌تواند به عنوان یک راهکار در رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی دامدارها موثر باشد.
مردی خاطر نشان کرد: نخستین مجتمع پرورش نژاد دو منظوره سمینتال، در استان قزوین (آبیک)، با اعتباری افزون بر 40 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وی گفت : این مجتمع در حال حاضر با دارا بودن 2 هزار راس گاو سمینتال 100درصد خالص و ثبت شده بین‌المللی، به عنوان مهم‌ترین مرکز تامین کننده این نژاد در ایران محسوب می‌شود.

دانشیار پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، رفتار و خلق و خوی مناسب نژاد سمینتال را یکی از مهم‌ترین خصوصیات مطلوب آن دانست و عنوان کرد: این رفتار آرام، مزیتی است که برای انواع شیوه‌های مدیریتی، به ویژه هنگام مقید کردن دام، بسیار سودمند است.

منتخب سرآمدان علمی کشور در دو سال گذشته، ادامه داد: این نژاد برای دورگ گیری با هلشتاین بسیار مناسب است. ضمن اینکه خاصیت تطبیق پذیری آن با محیط اطراف، به این دام اجازه داده تا در سراسر جهان گسترده شود.

مردی معتقد است: هزینه‌های دامپزشکی و درمانی پایین، دست و پای بسیار قدرتمند، بلوغ جنسی زودهنگام، بازدهی اقتصادی بالا، شاخص پرواربندی بالا و مشکلات بسیار پایین متابولیکی و بیماری‌های پس از زایمان از دیگر مزایای این نژاد کم‌نظیر است.

مدیر عامل هولدینگ دانش بنیان کشاورزی دانا در پایان تاکید کرد: شیری که از نژاد سمینتال به دست می‌آید، 4.2 درصد چربی و 3.7 درصد نیز پروتئین دارد. این در حالی است که چربی و پروتئین شیر استحصال شده از هلشتاین، تا حدود 30 درصد کمتر است.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: