مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5169     
در بیست و هشتمین نشست تخصصی زیتون اصفهان

بررسی راههای کاهش قیمت تمام شده شیر با بهره گیری از ژنتیک در گاو شیری

زیتون اصفهان در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود در زمینه ارتقاء کیفیت صنعت گاو شیری بیست و هشتمین نشست تخصصی خود را با موضوع ˝کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی از طریق ارتقای سطح ژنتیکی گله گاو شیری˝
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت 12:42

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) ،این روزها اخبار مربوط به معضل تحویل شیر دامداران توسط کارخانجات لبنی در صدر اخبار رسانه ها قرار دارد.

کاهش سرانه مصرف شیر به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم باعث شده شیر تولیدی، روی دست دامدار بماند و این یکی از مهمترین چالشهای حوزه بهداشت و تولید کنندگان دامپروری کشور می باشد.

نظر به اینکه امسال تحت عنوان" اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده است، راهکارهای بهینه سازی تولید و کاهش قیمت تمام شده شیر از اولویت های اقتصاد مقاومتی در صنعت گاو شیری می باشد.

بدون تردید یکی از دلایل کاهش سرانه مصرف شیر، پائین بودن قدرت خرید مصرف کنندگان داخلی می باشد زیرا شرایط رکود اقتصادی باعث شده که بخش های عمده ای از اقشار جامعه از توان خرید پائینی برخوردار باشند. لذا کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی علاوه بر اینکه باعث افزایش رقابت پذیری صنعت گاو شیری جهت حضور در بازار های جهانی می شود، به پایداری واحدهای تولیدی در شرایط رکود اقتصادی نیز کمک می نماید.

زیتون اصفهان در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود در زمینه ارتقاء کیفیت صنعت گاو شیری بیست و هشتمین نشست تخصصی خود را با موضوع "کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی از طریق ارتقای سطح ژنتیکی گله گاو شیری" با حضور مهندس صانعی کارشناس ارشد ژنتیک و اصلاح نژاد دام و نماینده علمی و فنی شرکت سی آر آی در ایران، در مورخ 28 اردیبهشت 95 برگزار می نماید.

علاقمندان می توانند جهت شرکت در این نشست با شماره 35591833-031 تماس حاصل نمایند.

 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: