مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3856     
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان:

بیمه اهرم حمایتی دولت در بخش کشاورزی و دامی است

فارس
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان گفت: بیمه اهرم حمایتی دولت در بخش کشاورزی و دامی محسوب می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۱۵ آذر ساعت 13:27

 یوسف حیدری به خطرات زیر پوشش بیمه گوسفند و بز در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: تلف شدن دام در اثر خشکسالی با تایید بروز خشکسالی از سوی ستاد حوادث غیر مترقبه استان و حمله وحوش از جمله عوامل خطر زیر پوشش بیمه به شمار می‌رود.

 
وی افزود: سیل، تگرگ، سرما و یخ‌زدگی، صاعقه، زلزله، حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده‌ای حین جا‌ به جایی، آتش‌سوزی غیر عمد، مارگزیدگی، هارگزدیدگی با تایید دامپزشکی، پرت شدن از کوه و تلفات ناشی از انفجار مین از دیگر عوامل خطر زیر پوشش بیمه گوسفند و بز در استان زنجان محسوب می‌شود.
 
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: شاربن یا سیاه‌زخم، تب برفکی، آنترو توکسمی، سالمونلوز، ذات‌الریه فوق حاد یا پنومونی آنزئوتیک، شاربن علامتی، طاعون و نفخ کفی از بیماری‌های زیر پوشش بیمه گوسفند و بز در زنجان به شمار می‌رود.
 
این مسئول تصریح کرد: مدت قرارداد بیمه در مورد گوسفند و بز یک سال شمسی بوده و تعهدات صندوق بیمه کشاورزی 24 ساعت پس از امضای قرارداد بیمه آغاز می‌شود.
 
حیدری در ادامه با تاکید بر اهمیت بیمه در بخش کشاورزی گفت: بیمه اهرم حمایتی دولت در بخش کشاورزی و دامی محسوب شده و باعث کاهش نرخ مخاطرات می‌شود.
 
وی عنوان کرد: مبلغ حق بیمه سهم بیمه‌گذار به ازای هر رأس دام در سال زراعی 94 ـ 93 برای بیمه گوسفند بالغ از طریق گزینه‌های یک، دو و سه به ترتیب 20 هزار ریال، 60 هزار ریال و 100 هزار ریال است.
 
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان بیان داشت: همچنین مبلغ حق بیمه سهم بیمه‌گذار به ازای هر رأس دام در سال زراعی 94 ـ 93 برای بیمه بز بالغ از طریق گزینه‌های یک و دو به ترتیب 16 هزار ریال و 48 هزار ریال است.
 
این مسئول بیان کرد: در صورت تمدید بلاانفصال قرارداد بیمه عدم پرداخت غرامت می‌توان برای دوره بعدی به میزان 10 درصد حق بیمه سهم بیمه‌گذار تخفیف منظور کرد.
 
حیدری در پایان اظهار کرد: بهره‌برداران و دامداران زنجانی برای کسب اطلاعات بیشتر و انعقاد قرارداد بیمه می‌توانند به شعب بانک کشاورزی و دفاتر شرکت‌های خدمات بیمه‌ای مراجعه کنند.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابیمه , اهرم حمایتی , دولت , کشاورزی و دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بیمه اهرم حمایتی دولت در بخش کشاورزی و دامی است ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: