مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1035     
مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی خواستار شد:

تامین خوراک طیور و جلوگیری از صادرات آن

ایسنا
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی گفت: چرا با وجود کمبود خوراک طیور که باعث افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار شده است، برخی با رانت‌های خود آن را به کشورهای همسایه صادر می‌کنند؟
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲ شهريور ساعت 14:19

 حسین مقدم‌نیا اظهار کرد: هر کیلوگرم گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان حدود 5600 تومان بود اما در حال حاضر به دلیل کمبود نهاده‌های تولید در بازار به 6400 تومان رسیده است.

 

وی افزود: در حال حاضر مرغداری‌های کشور هیچ مشکلی از نظر شرایط تولید و جوجه یک روزه ندارند اما خوراک طیور معضل اصلی آن‌هاست چرا که در بازار با کمبود آن مواجه هستیم.

 

به گفته مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی با توجه به اینکه خوراک طیور استان‌هایی مانند خراسان جنوبی از مرزهای جنوبی تامین‌ می‌شود، تفاوت قیمت آن و برخی‌ رانت‌های موجود باعث صادرات آن به کشورهای همسایه شده است.

 

مقدم‌نیا ادامه داد: علیرغم دستور معاون اول رییس جمهوری برای تخصیص ارز مورد نیاز به واردات نهاده‌های تولید و دستور وزیر جهاد کشاورزی برای تامین کود، سم و نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان هنوز مشکل مرغداران در تامین خوراک طیور حل نشده است.

 

وی گفت: در حال حاضر برخی از شرکت‌های وارداتی نهاده‌های مورد نیاز خود را وارد کرده‌اند اما بانک مرکزی همچنان آن‌ها را بلاتکلیف گذاشته و مکانیسم اجرایی واردات خوراک طیور مشخص نیست.

 

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی اظهار کرد: به دلیل کمبود خوراک طیور در بازار قیمت این نهاده‌ها همچنان بالا است به گونه‌ای که درحال حاضر ذرت کیلویی 870 و سویا کیلویی 1300 تومان در بندر به مرغداران تحویل داده می‌شود که البته هزینه 80 تومانی حمل و نقل آن از بندر تا مراکز استان را نیز باید در نظر گرفت.

 

مقدم نیا تاکید کرد: با توجه به این‌که کمبود نهاده برای صنعت مرغداری مشکل ساز شده و مرغداران را کلافه کرده است ضروری است دولت هر چه سریع‌تر حل این مشکل تولیدکنندگان را در دستور کار قرار دهد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخوراک طیور , صادرات , مرغ گوشتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تامین خوراک طیور و جلوگیری از صادرات آن ۱۳۹۲ شنبه ۲ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: