10:45 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1390     
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اردبیل:

تامین عمده پروتئین بدن از طریق تخم ‌مرغ صورت می‌گیرد

فارس
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت:‌ تامین عمده پروتئین‌ بدن از طریق اسید آمینه‌های ضروری موجود در تخم مرغ صورت می‌گیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۴ مهر ساعت 13:58

  علیرضا توانا ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد روز جهانی تخم‌مرغ اظهار داشت: 17 مهر ماه امسال به عنوان روز جهانی تخم‌مرغ نامگذاری شده و با توجه به نیاز غذایی انسان‌ها و افزایش رو به رشد تولیدات داخلی تخم‌ مرغ امید می‌رود پروتئین مورد نیاز جامعه به ویژه کودکان که در سنین رشد قرار دارند و بزرگسالان تامین شده و با کمبود پروتئین‌ها و اسید‌های امینه ضروری بدن مواجه نشوند.

 
وی خاطرنشان کرد: مصرف تخم‌ مرغ نه تنها برای انسان ها ضرری ندارد بلکه با تامین اسید آمینه‌های ضروری از قبیل لیسیتین، تریپتوفان و فنیل ‌آلانین برای سیستم دفاعی بدن مفید است به طوری که حتی سیستم اعصاب و روان انسان‌ها را بهبود بخشیده و همواره موجب کاهش استرس‌های روزمره و در نهایت افزایش بهره‌وری در تمامی زمینه‌ها خواهد شد.
 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اهمیت مواد پروتئینی در سبد غذایی خانواده‌ها گفت: سرانه مصرف تخم مرغ  در کشورهای پیشرفته 180 عدد است که این رقم در ایران تنها 155 عدد می‌باشد که با این حساب تقریباً می‌توان گفت فاصله بیشتری از مصرف استاندارد بین‌المللی دارد.
 
توانا یادآور شد: در استان اردبیل هم اکنون 376 واحد مرغداری در زمینه گوشتی، مادر و تخمگذار فعالیت دارند که 26 واحد آن را مرغداری‌های تخمگذار با تولید رسمی 280 هزار قطعه در سال و به میزان 12 هزار و 200 تن سالانه در مقیاس وزنی تخم مرغ تولید می‌کنند.
 
این مسئول عنوان کرد: مصرف سرانه استان اردبیل 13 هزار و 500 تن بوده که برای هر نفر 11 کیلو می‌باشد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه همچنین مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز با اشاره به نقش اطلاع‌رسانی و هنر روابط عمومی در عرصه ارتباطات بیان داشت: با نگاه به شالوده زندگی اجتماعی که در آن هم مصرف کننده و هم تولید کننده مشارکت دارند فرهنگ عمومی در پیشرفت زندگی انسانها نقش بسزایی داشته که در تعریف آن علمای علوم اجتماعی از آداب و معاشرت و رفتارهای انسان‌ها در کنار یکدیگر در زندگی اجتماعی در یک جامعه سالم سخن گفته‌اند.
 
جاوید صحرایی افزود: جهاد کشاورزی که هم اکنون ماموریت مهمی در تامین امنیت غذایی جامعه دارد باید با ترویج و آموزش و تقویت اطلاع‌رسانی برای انتقال یافته‌های تحقیقاتی و روس برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌ها با محوریت فرهنگ اقدام کرده و مخاطبان و افکار عمومی را برای داشتن زندگی سالم با بدنی سالم راهنمایی کند.
 
وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال 92 به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی که از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: خودکفایی در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی خود حماسه بزرگی است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این جلسه هماهنگی که با حضور مدیران اتحادیه مرغداران استان اردبیل، شرکت تعاونی مرغ تخمگذار آتیه‌سازان سبلان، کارشناسان دامپزشکی، خدمات شهری شهرداری اردبیل، مدیر طیور و زنبور‌داران سازمان جهاد کشاورزی اردبیل و مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تشکیل شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپروتئین , بدن , تخم ‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تامین عمده پروتئین بدن از طریق تخم ‌مرغ صورت می‌گیرد ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۴ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: