مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2480     

تبدیل پسماندهای کشاورزی به خوراک دام و طیور با سرمایه‌گذاری دولت

ایسنا
رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: ضایعات بخش کشاورزی حدود 20 درصد است که می‌توان با توجه به سرمایه‌گذاری دولت این پسماندها را به خوراک دام و طیور تبدیل و از واردات بخش اعظمی از این نهاده‌ها و خارج شدن ارز جلوگیری کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۱ اسفند ساعت 14:35

 مجید موافق قدیری اظهارکرد: سالانه حدود هفت میلیون تن مواد اولیه به کشور وارد می‌شود اما اگر دولت اعتبار کافی در اختیار این انجمن قرار دهد می‌توان با استفاده از پسماندهای کشاورزی 12 میلیون تن خوراک دام تولید کرد و واردات غله را به حداقل رساند.

 

وی افزود: بیشترین ارز بابت واردات محصولاتی مانند ذرت، کنجاله سویا و ... از کشور خارج کشور می‌شود این در حالی است که با استفاده از ضایعات بخش کشاورزی که به طور میانگین به حدود 20 درصد می‌رسد می‌توان ارزش افزوده بالایی را ناشی از تبدیل این ضایعات به خوراک دام ایجاد کرد.

 

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: با اجرای قانون انتزاع وظایف بازرگانی بخش کشاورزی یا همان قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی، متولی زنجیره تامین پروتئین در کشور واحد می‌شود و از آنجاکه تاکنون مجوز تاسیس و پروانه بهره‌برداری در صنعت خوراک توسط دو وزارتخانه جهادکشاورزی و تجارت صادر می‌شد براساس این قانون وظایفی همچون صدور مجوز فعالیت و تاسیس انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی از سوی وزارت جهاد کشاورزی صادر خواهد شد.

 

موافق قدیری ادامه داد: اجرای قانون انتزاع باعث می‌شود متولی صنعت خوراک دام و در واقع زنجیره تامین پروتئین در کشور در یک وزارتخانه متمرکز شود و این صنعت نیز از نظر کیفیت، کمیت و قیمت تمام شده در شرایط بهتری قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه صنعت خوراک دام مهمترین و تاثیرگذارترین بخش در زنجیره تولید محصولات پروتئینی است، افزود: 70 درصد هزینه تولید مرغ و تخم‌مرغ خوراک آن است و اگر قیمت خوراک دام به درستی مدیریت شود قیمت این محصولات نیز قابل کنترل خواهد بود.

 

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان با اشاره به وجود 515 کارخانه خوراک دام در کشور گفت: ظرفیت اسمی کارخانه‌های تولیدی در این حوزه به حدود 13 میلیون تن می‌رسد ضمن اینکه بیش از 50 نوع محصول مورد نیاز طیور، آبزیان و دام در کارخانه‌های داخلی تولید می‌شود.

 

موافق قدیری با اشاره به اینکه در کارخانه‌های صنعت خوراک دام کشور از پنج تا 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثبت شده است، اظهار کرد: گردش مالی این صنعت در کشور سالانه به 11 میلیارد دلار می‌رسد.

 

وی با اشاره به تولید سالانه حدود 200 هزار تن کنسانتره آبزیان در واحدهای تولیدی داخل گفت: از این مقدار حدود 70 تا 80 هزار تن نیز به خارج از کشور صادر می‌شود.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: