مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2747     
مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار اعلام کرد

تثبیت قیمت سالانه تخم‌مرغ مشروط به اختصاص یارانه غیرنقدی

ایسنا
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: مرغداران روزانه پنج میلیارد تومان ضرر می‌کنند اما دولت می‌تواند با اختصاص یارانه غیر نقدی و هدفمند، تولید و بازار تخم‌مرغ را تثبیت کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ جمعه ۲۶ ارديبهشت ساعت 14:55

 هدایت اصغری اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی قیمت 4500 تومان را برای هر کیلوگرم تخم‌مرغ تعیین کرده که در حال حاضر مرغداران کیلویی 1900 تا 2000 تومان در فروش محصولشان ضرر می‌کنند و میزان زیان آن‌ها در هر روز به پنج میلیارد تومان می‌رسد که بخشی از آن به شرایط فصلی و بخش دیگر به کاهش قدرت خرید مردم برمی‌گردد.

 

وی افزود: دولت باید سهم بخش تولید و کشاورزی را از درآمدهای حاصل از هدفمندی‌ یارانه‌ها به گونه‌ای به بخش کشاورزی اختصاص دهد تا هم قدرت خرید مردم افزایش یابد و هم هزینه‌های تولید برای کشاورزان کمتر شود.

 

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار ادامه داد: یارانه‌های غیر نقدی و هدفمند می‌تواند استفاده چند منظوره برای بخش کشاورزی و دولت به عنوان اعطاکننده این یارانه داشته باشد؛ به گونه‌ای که اگر دولت این یارانه را در قالب مشوق‌های صادراتی، هزینه‌های تبعی ذخیره سازی یا نهاده‌های ارزان قیمت در اختیار صنعت مرغداری قرار دهد می‌توان تضمین کرد که قیمت تخم مرغ طی یک سال ثابت بماند.

 

 

پیشنهاد طرح ساماندهی بازار تخم مرغ

 

 

اصغری گفت: طرح ساماندهی بازار نهاده‌های تولید و تخم مرغ به وزارت جهاد کشاورزی و معاونت نظارت راهبردی رییس جمهور‌ ارائه شده که براساس آن اگر دولت با مشارکت مرغداران شرایطی فراهم کند تا قیمت تخم مرغ کمتر از قیمت تعیین شده نشود و از سقف در نظر گرفته شده نیز بالاتر نرود می‌توان در کنار در نظر گرفتن دیگر شرایط از جمله صادرات 10 هزار تن تخم مرغ و ذخیره سازی 10 هزار تن دیگر در هر ماه، تولید و بازار این محصول را تثبیت کند.

 

وی اظهار کرد: یکی دیگر از شرایط این طرح پیشنهادی این است که دولت 100 هزار تن نهاده در اختیار صنعت مرغداران مرغ تخم گذار قرار دهد و بهای آن را پایان سال دریافت کند که باعث می‌شود بازار نهاده‌ها و هزینه های تولید مرغداران تا حد بسیاری کنترل شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , تخم‌مرغ , یارانه غیرنقدی , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تثبیت قیمت سالانه تخم‌مرغ مشروط به اختصاص یارانه غیرنقدی ۱۳۹۳ جمعه ۲۶ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: