مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4553     
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی

بی تأثیری پیش سرد کردن گوشت قرمز در قیمت تمام شده

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: استفاده از روش پیش سرد برای حفظ بهداشت و سلامت گوشت قرمز تأثیری در قیمت تمام شده ندارد و این مورد نباید بهانه ای برای افزایش نرخ ها باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير ساعت 13:57

 به گزارش دامنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسن رکنی با اشاره به اینکه ایجاد دمای مناسب برای نگهداری گوشت لاشه از اقدامات معمول است که در کشتارگاه ها ، مراکز بسته بندی ، توزیع و عرضه رعایت می شود ، افزود : دمای مناسب برای نگهداری گوشت قرمز یکی از توصیه های سازمان دامپزشکی برای رعایت نکات بهداشتی و سلامت گوشت است و از طرف دیگر برای اینکه هضم گوشت راحت تر و طعم آن نیز خوش خوراک باشد رعایت دستورالعمل پیش سرد و استفاده از سردخانه ضروری است.

وی در پاسخ به ادعای اتحادیه توزیع کنندگان گوشت گوسفند گفت: استفاده از سردخانه و رعایت دستورالعمل پیش سردخانه برای گوشت قرمز هزینه ای تحمیل نمی کند بنابر این افزایش قیمتی در کار نیست.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: اجرای دستورالعمل پیش سرد و نگهداری لاشه گوشت در سردخانه 24 ساعت قبل از عرضه به بازار ، اتفاق تازه ای نیست و به هیچ وجه تأثیری در قیمت تمام شده ندارد.
رکنی گفت:‌ رعایت دمای مناسب در نگهداری و توزیع گوشت قرمز یک الزام بهداشتی است که سازمان دامپزشکی همیشه بر ان تاکید دارد.
وی افزود: هم اکنون از لحاظ تعداد سردخانه ها و واحدهای تولیدی که به این امکانات مجهز است ، کمبودی نداریم.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایجاد دمای مناسب برای نگهداری گوشت قرمز دستورالعمل سازمان دامپزشکی است که واحدهای کشتارگاهی ، بسته بندی ، توزیع و عرضه برای حفظ سلامت این محصول خام دامی ملزم به اجرای آن هستند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپیش سرد , گوشت قرمز , قیمت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بی تأثیری پیش سرد کردن گوشت قرمز در قیمت تمام شده ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: