5:16 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4054     
در مراسم بیست و نهمین دوره تجلیل از برترین‌های بخش کشاورزی

تجلیل رئیس‌جمهور از کشاورزان نمونه کشوری

رییس جمهور در مراسم بیست و نهمین دوره تجلیل از برترین‌های بخش کشاورزی از 11 کشاورز نمونه که قهرمان ملی تولید کشور هستند، با اهدای لوح تجلیل کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۷ دي ساعت 11:08

به گزارش دامنا ,در مراسم بیست و نهمین دوره تجلیل از برترین‌های بخش کشاورزی با حضور دکتر حسن روحانی و وزیر جهاد کشاورزی در سالن اجلاس سران از 64 کشاورز نمونه کشور تقدیر و تشکر شد.

در این مراسم 10 نفر از کشاورزان نمونه به عنوان نماینده 64 کشاورز برتر کشور هدایایی از رئیس جمهور دریافت کردند.

اسامی این افراد به شرح ذیل است:
1- داوود صبوری از استان خراسان رضوی، کشاورز نمونه در محصول گندم آبی
2- دوستعلی شکری از استان مازندران، کشاورز نمونه محصول برنج
3- مهدی غفاریان از استان کرمان، کشاورز نمونه محصول پسته
4- جلال رنجبر از استان فارس، کشاورز نمونه محصول انار
5- سید جاوید حسینی از تهران، کشاورز نمونه در گاوداری صنعتی
6- علوی از کردستان، مرغدار نمونه در حوزه تخمگذار
7- خسرو منادی از استان خوزستان در محصول میگو
8- کرد، از استان سیستان و بلوچستان در حوزه عشایری
9- احمد بابازاده از استان گیلان در حوزه صنوبر 
10- حاجی نظر شیرمحمدی از استان گلستان در حوزه آب و خاک
 در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه دکتر حسن روحانی، مهندس حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، دکتر نهاوندیان، ریاست نهاد رئیس جمهوری، آیت الله عالمی و دکتر زند حضور داشتند. 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تجلیل رئیس‌جمهور از کشاورزان نمونه کشوری ۱۳۹۳ يکشنبه ۷ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: