مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 835     

تخم‌مرغ‌های بدون نشان، سلامت مردم را نشانه گرفته‌اند

ایسنا
مدیر اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی اداره کل دامپزشکی استان یزد با توجه به فصل تابستان و سریع‌الفساد بودن تخم‌مرغ در این فصل، از مردم خواست از خرید و مصرف تخم‌مرغ‌های فاقد نشان خودداری کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۳ مرداد ساعت 11:38

  "محمدرضا صادق‌ پور" تصریح کرد: طرح نشانه‌گذاری تخم‌ مرغ شامل درج نشان تولید‌ کننده و تاریخ تولید بر روی تخم‌ مرغ‌های تولیدی استان یزد در آبان ماه 1388 به منظور ارتقاء سطح بهداشت، کیفیت تولید و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان آغاز شد.

 

وی افزود: این طرح با استقرار دستگاه‌های جت پرینت در کلیه واحدهای تولید تخم‌مرغ و کنترل و پایش ماهیانه تخم‌مرغ‌های عرضه شده در تمامی شهرستان‌ها و نیز پیگیری موارد تخلف از طریق نظارت مستمر بر فروشگاه‌ها و مراکز عرضه تخم‌مرغ به صورت کامل در سطح استان اجرایی شد.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با تلاش و نظارت پیگیر پرسنل دامپزشکی استان یزد با گذشت مدت 4 سال از زمان شروع طرح، همچنان تمامی تخم‌ مرغ‌های تولیدی استان یزد دارای نشان هستند.

 

صادق‌پور بهترین زمان مصرف تخم مرغ در دمای اتاق یعنی 25 درجه سانتیگراد را حداکثر یک هفته و داخل یخچال(دمای چهار درجه) یک ماه ذکر کرد و از مردم خواست تا از خرید و مصرف تخم‌مرغ‌های فاقد نشان خودداری کرده، هنگام خرید به تاریخ تولید تخم‌مرغ توجه نمایند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را به شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم‌مرغ‌ , نشان , سلامت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تخم‌مرغ‌های بدون نشان، سلامت مردم را نشانه گرفته‌اند ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۳ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: