مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1016     

تخم‌مرغ در ایران 2000 تومان گران‌تر از بازارهای صادراتی

ایسنا
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار از افزایش قیمت تخم‌مرغ به شانه‌ای 8500 تومان خبر داد و گفت:‌ قیمت این محصول در بازار داخلی بالاتر از بازارهای صادراتی است به گونه‌ای که هر شانه تخم‌مرغ در بازارهای صادراتی حدود 6200 تومان فروخته می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۳۰ مرداد ساعت 16:53

 هدایت اصغری اظهار کرد: با توجه به حداقل و حداکثر قیمت نهاده‌ها، هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود تا دامنه قیمت تخم‌مرغ در بازار داخلی تعیین شود.

 

وی افزود: هر شانه تخم‌مرغ در بازار داخلی 8000 تا 8500 تومان فروخته می‌شود که البته با توجه به هزینه تمام شده تولید این فرآورده پروتئینی برای مرغداران، این قیمت منطقی به نظر می‌رسد.

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار گفت: قیمت هر کارتن 22 کیلویی تخم‌مرغ در بازار صادراتی حدود 38 دلار است که به کیلویی 1.5 تا 2 دلار می‌رسد.

 

 

عراق بزرگترین مشتری تخم‌مرغ ایرانی و روسیه بازار جدید

 

 

اصغری ادامه داد: در حال حاضر مشتری‌های تخم‌مرغ ایرانی در بازارهای صادراتی کشورهایی مانند عراق، افغانستان، تاجیکستان، گرجستان، ترکمنستان، کویت، امارات، عمان، بحرین و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس هستند که این نشان می‌دهد بازارپسندی تخم مرغ ایرانی در منطقه بسیار مناسب است.

 

وی تاکید کرد: در صورت بهبود شرایط تولید تخم‌مرغ می‌توان بازارهای صادراتی این فرآورده پروتئینی را گسترش داد که در این صورت کشورهایی مانند روسیه به عنوان مشتری‌های جدید بررسی خواهند شد.

 

صادرات 40 هزار تنی تخم‌مرغ در پنج ماه نخست امسال

 

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار گفت: در پنج ماهه نخست امسال حدود 100 هزار تن تخم‌مرغ مازاد تولید شده است که از این میزان 40 هزار تن آن به کشورهای متقاضی صادر شده و مابقی آن صرف تنظیم بازار داخلی شده است.

 

اصغری پیش‌بینی کرد: با ادامه روند کنونی میزان صادرات تخم‌مرغ در سال جاری به 100 هزار تن می‌رسد.

 

 

تولید یک میلیون تن تخم‌مرغ در سال جاری

 

 

وی افزود: ماهانه حدود 87 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود و میزان تولید این فرآورده پروتئینی در پنج ماهه نخست امسال به حدود 430 هزار تن رسیده است.

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار اظهار کرد:‌ با توجه به شرایط کنونی در سال جاری حدود 980 هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود که اگر شرایط بازار داخلی و صادراتی مناسب باشد می‌توان آن را به یک میلیون تن هم رساند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم‌مرغ , بازار , صادرات , مرغ تخمگذار ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: