مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2663     
رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار:

تخم مرغ ارزان و نهاده گران شد/ صادرات 35 هزار تن تخم مرغ در سال 92

ایلنا
بسیاری از مرغداران مرغهای تخم گذار خود را به کشتار گاه می برند اما کشتار گاه آن را قبول نمی کند و تنها مرغهای گوشتی را کشتار می کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت ساعت 14:14

 ناصر نبی پور، رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران تخم گذار در خصوص وضعیت بازار تخم مرغ اظهار داشت:هم اکنون قیمت تخم مرغ هر کیلو 1400 تومان کاهش یافته این در حالی است که نرخ نهادها رشد داشته است.

وی با اشاره به نرخ ذرت و سویا افزود: هم اکنون هر کیلو ذرت از 1050 تا 1100  تومان و هر کیلو سویا 2000 تومان به فروش می رسد و مرغداران هم اكنون زیان می دهند و درهر کیلو  تخم مرغ 1600 تومان از جیب می پردازند.

نبی پور تصریح کرد: بسیاری از مرغداران مرغهای تخم گذار خود را به کشتار گاه می برند اما  کشتار گاه آن را قبول  نمی کند و تنها مرغهای گوشتی را کشتار می کنند.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران تخم گذار با اشاره به صادرات  تخم مرغ نیز گفت: کشور ترکیه برای هر کیلو  تخم مرغ 12 دلار جایزه صادراتی در نظر گرفته و در سال 92 این کشور 132 هزار تن  تخم مرغ صادر کرد این در حالی است که سال  گذشته ایران  تنها 35 هزار تن  تخم مرغ به  عراق، ترکیه، افغانستان و تاجیکستان صادرات داشته است.

وی در خاتمه گفت: اگر تمهیدات لازم برای صادرات  تخم مرغ در نظر نگیرند صادركنندگان تخم مرغ مشتریهای خود را از دست خواهند داد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم مرغ , نهاده , صادرات , مرغ تخم گذار ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: