مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1137     

تدوین برنامه ای 10 ساله برای نجات صنعت کشاورزی ایران

موج
صنعت کشاورزی همچون سایر فعالیت های اقتصادی، نیازمند نرم افزار و سخت افزار های خاص خود است و بدین جهت همانند برخی دیگر از صنایع مولد، که به علت نبود شرایط و امکانات، نمودار توسعه یافتگی آنها در یک نقطه ثابت به حرکت خود ادامه می دهد، دچار توسعه منفی شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ جمعه ۱۵ شهريور ساعت 13:30

 این بدان معنی است که اگر در دهه های گذشته در تولید یک محصول استراتژیک همانند گندم، برنج و گوشت قرمز دارای یک مزیت نسبی بودیم، در این 2 الی 3 سال اخیر نه دیگر از این مزیت نسبی خبری بود ونه از برنامه ای برای توسعه، البته تا بخواهید شعار های رنگارنگ بود که متولیان بخش کشاورزی می دادند و البته فقط شعار بود و کیست که نداند کشور را بدون عمل نمی توان اداره کرد!


یکی از اولین نیازهای بخش کشاورزی برای حرکت به سمت توسعه، تدوین یک برنامه مدون و جامع است که در سه مقطع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باید تدوین و اجرا شود.

اگر این برنامه تدوین شود آنگاه می توان در یک بازه زمانی 5 تا 10 ساله به اهداف توسعه ای بخش کشاورزی دست پیدا کرد.

در سال های گذشته صنعت کشاورزی از کمبود امکانات رنج بسیار برد و شاید اصلی ترین این رنج ها بی برنامه کار کردن بخش کشاورزی بود که باعث عقب گرد این صنعت شد.

در سال های گذشته هر کس هرچه خواست انجام داد، حتی اگر آن عمل غیر قانونی بود!

اصولا نبود یک برنامه، نشان دهنده نبود مدیریت است و نبود مدیریت یعنی همین چیزی که در حال حاضر در کشور آثار ماندگاری از خود به یادگار گذاشته است. 

در شرایط فعلی کشور به جای خودکفائی به نقطه ای رسیده است که دیگر چیزی نیست که وارد نکند حتی ...!

برخی محصولات کشاورزی آنقدر گران شده اند که دیگر جایی در سبد خرید سالانه خانوار ها ی ایرانی هم ندارند!

در این سال ها فهمیدیم گوجه قرمز که در سفره غذای ایرانیان جایگاه ویژه ای داشته است، یک میوه لوکس بوده است!

و اساسا ما ایرانی ها چه مردمان بی انصافی بودیم که در این بیش از 100 سال این میوه گرانقدر را به صورت سالاد و یا با نمک فراوان میل کرده و قدر لوکس و تزئینی بودنش را نمی دانستیم!

زیرا جای میوه لوکس که نه در ظرف سالاد که در ظروف نقره و طلاست!

اما قرض از این همه مثال و گلایه، صحبت با تیم جدید تشکیل دهنده وزارت جهاد کشاورزی است.

مدیران، معاونان، متخصصان و آقایان و...

لطفا کمی تامل بفرمائید: 

قبل از دادن قول های فراوان و البته غیر ممکن مانند:

خودکفائی تولید گندم در 10 روز!

خودکفائی در تولید برنج کمتر از یک ماه!

خودکفائی در تولید گوشت قرمز حداکثر 2 ماه!

و خودکفائی در تولید موز، آناناس و دیگر میوه های لوکس، همین حالا!

لطفا قدری تفکر کنید.

لطفا ابتدا یک برنامه ریزی مناسب 10 ساله و نه 10 روزه انجام داده و سپس با مدیریت مناسب مواد مختلف برنامه خود را عملیاتی کنید شاید در کمتر از 10 سال بتوانید به شعار های بالا دست پیدا کرده و امنیت غذائی کشور را تامین فرمائید.

بزرگواران لطفا به این مسئله توجه فرمائید که تمام هدف دشمنان این مرز و بوم در تشدید تحریم های یک طرفه، از بین بردن امنیت غذائی جامعه ایران است و چه زیباست تلاش شما مدیران برای در هم شکستن این اهداف خصمانه.

بنابراین، لطفا از همین امروز، تمام برنامه های آقای وزیر را به صورت جزء به جزء به هدف کاری خود تبدیل کرده و حرکت رو به رشد بخش کشاورزی را همین حالا کلید زنید که فردا دیر است.

سپاس از تلاش شما.
محمد علی رفیعی
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتدوين , برنامه , صنعت کشاورزي , گوشت قرمز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تدوین برنامه ای 10 ساله برای نجات صنعت کشاورزی ایران ۱۳۹۲ جمعه ۱۵ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: