5:13 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4422     
در نشست گروه تخصصی دامپروری سازمان بسیج کشاورزی

تدوین کتاب ˝راهنمایی جامع پرورش گوسفند و بز˝

کتاب ˝راهنمایی جامع پرورش گوسفند و بز˝ توسط پژوهشکده خود کفایی و امنیت غذایی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با هدف راهنمایی علمی و فنی کارشناسان و بهره برداران تدوین و چاپ می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۸ اسفند ساعت 13:34

 به گزارش دامنا، در سومین نشست تخصصی دامپروری بسیج کشاورزی، دکتر اقباله هدف از برگزاری این جلسه را تدوین و نهادینه کردن پیش نویس "راهنمایی جامع پرورش گوسفند و بز " عنوان کرد و گفت: تدوین و ارائه پیش نویس مذکور که توسط پژوهشکده خود کفایی و امنیت غذایی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی تهیه شده، در راستایی راهنمایی علمی و فنی کارشناسان و بهره برداران طرح بسیج همگام با کشاورز بوده است.

عضو این گروه تخصصی دامپروری افزود: با توجه به اینکه هدف طرح بسیج همگام با کشاورز ارتقا دانش فنی بهره برداران توسط کارشناسان مجرب در این عرصه است، بنابراین باید کارشناسان و بهره برداران در این زمینه یک دستورالعمل و راهنمای جامع علمی و فنی در اختیار داشته باشند؛ تا بتوانند این موضوع را به نحو مطلوبی سامان دهی کنند.

 
وی از 5 هزار نسخه چاپی تحت عنوان «راهنمایی جامع پرورش گوسفند و بز» خبر داد و گفت: هدف از تدوین و چاب این کتاب در راستایی ارتقا دانش فنی بهره برداران و کارشناسان بوده است.
 
در ادامه نشست دکتر غلامی ریاست جلسه با بیان اینکه، خلل موجود در بخش دامپروری عدم کاربردی بودن کتاب های علمی است تصریح کرد: متأسفانه کتاب های موجود در بخش دامپروری، تنها در سطح دانشگاه ها بوده  و جنبه کاربردی ندارد.
 
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علومی دامی تصریح کرد: بنابراین هدف ما از تدوین و چاپ این کتاب استفاده از تجربیات اساتید، پژوهشگران، تولید کنندگان نمونه و افراد صاحب نظر در عرصه دام و طیور در قالب یک کتاب جامع است تا بتوانیم این تجریبات را بصورت مکتوب در اختیار دامپروران قرار دهیم.
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تدوین کتاب ˝راهنمایی جامع پرورش گوسفند و بز˝ ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۸ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: