مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6343     

تراز تجاری دام و طیور به 450 میلیون دلار افزایش یافت

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی گفت: تراز تجاری دام و طیور کشور از 15میلیون دلار سال 92 به 450 میلیون دلار در سال جاری افزایش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان ساعت 10:35

به گزارش ایرنا، حسن رکنی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در شهرکرد، همچنین از پیوستن روسیه به کشورهای وارد کننده لبنیات ایران خبر داد و افزود: در سال جاری 9 میلیون و 600 هزار تن شیر در کشور تولید شده که 600 هزار تن آن به کشورهای خلیج فارس و آسیای میانه و روسیه صادر شده است.
وی تولید گوشت قرمز سالانه کشور را 820 هزار تن عنوان کرد و گفت: برغم صادرات بخشی از دام زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس، کماکان 10 درصد از نیاز کشور به گوشت قرمز از دیگر کشورها به قیمت نازل تر تامین می شود.
رکنی، تولید مرغ در کشور را 2 میلیون و 100 هزار تن در سال عنوان کرد و گفت: در سال جاری 40 هزار تن مرغ از کشور صادر شده است.
وی میانگین سرانه تولید مرغ در ایران را 26 کیلوگرم و در سایر کشورها 15کیلوگرم دانست.
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی تعداد دام سبک را 60 میلیون راس برآورد کرد و از نبود تعادل بین مرتع و دام در کشور گلایه کرد.
رکنی توضیح داد: برای ایجاد تعادل بین علوفه و مراتع موجود به نسبت دام، باید هر سال بیش از سه میلیون راس دام با مدیریت تعدیل و تولید به سمت کیفیت بالای گوشت و کاهش چربی لاشه انجام گیرد.
وی از ایجاد چندین ایستگاه تحقیقات اصلاح نژاد دامی در سطح کشور خبر داد و گفت: با استقرار یکی از ایستگاه های تحقیقات اصلاح نژاد دامی در چهارمحال و بختیاری بیش از 15 هزار راس دام از 60 گله گوسفند بخش خصوصی با موفقیت در حال انجام است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتراز تجاری , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تراز تجاری دام و طیور به 450 میلیون دلار افزایش یافت ۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: