مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1167     
واردکننده نهاد‌ه‌های دامی

ترخیص یک محموله دیگر کشتی نهاده دامی/ ۲۲ کشتی هنوز روی آب است

فارس
یک واردکننده نهاد‌ه‌های دامی با بیان اینکه با تخصیص ارز ۲۴۷۷ تومان یک کشتی نهاده دامی ترخیص شد، گفت: ۲۲ کشتی هنوز روی آب است و برای ترخیص آنها ۴۴۸ میلیون یورو ارز لازم است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۷ شهريور ساعت 14:33

 مهدی حاج حسینی واردکننده نهاده های دامی و کارشناس کشاورزی و دامپروری در پاسخ به اینکه آیا نهاده‌های خوراک دام جدیدی از گمرک ترخیص شده است، گفت: با تخصیص ارز 2477 تومان، امروز یک محموله کشتی نهاده دامی نیز ترخیص شد و اکنون در حال تخلیه بار هستند.

 
این واردکننده عمده نهاده دامی کشور افزود: هنوز 22 کشتی نهاده دامی در بندر روی آب است که برای ترخیص آنها 448 میلیون یورو ارز لازم است.
 
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه چندین ماه است کشتی حامل نهاده دامی روی آب است، هزینه‌های سنگین دموراژ(معطلی کشتی) برای آنها پرداخت می‌شود، دولت با هر ارزی که می‌خواهد این محموله‌ها را ترخیص کند و بعد در مورد سیاست‌های تخصیص ارز تصمیم‌گیری کند.
 
این کارشناس مسائل کشاورزی و دامپروری تصریح کرد: نهاده‌های روی آب برای تامین نیاز دو ماه کشور است و با توجه به کمبود نهاده در کشور باید هرچه سریعتر ترخیص شود.
 
به گزارش فارس، 25 کشتی نهاده دامی سرگردان از ماهها پیش به دلیل عدم تخصیص ارز سرگردان در آبهای جنوب هستند که تاکنون سه کشتی محموله نهاده ترخیص شده است و بقیه روی آب هستند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاترخیص , کشتی , نهاده دامی , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: