10:17 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 433     

تزریق واکسن به مرغ؛ آری یا نه

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی ایران گفت: به تمام یک میلیارد جوجه یکروزه کشور، در بدو تولد، واکسن تزریق می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۱۱ تير ساعت 12:11

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای اخیر صحبت از مرغ، بالا گرفته است و شاید دلیل آن نزدیکی به ماه مبارک رمضان و احتمال گران شدن این کالا و مشکلاتی باشد که در این ماه مردم برای خرید مرغ ممکن است با آن روبرو شوند.
اما در خلال بحث های قیمتی که، بحث سلامت مرغ های تولیدی نیز از مواردی است که توجه کارشناسان را به خود جلب کرده است.
در روزهای اخیر یکی از مدیران سازمان دامپزشکی، از اشکالات بوجود آمده برای انسان به خاطر مصرف مرغ هایی صحبت کرد که برای حفظ آنها از آنتی بیوتیک تزریقی استفاده می شود.
ایشان بر این باورند که این بخشی از دارو وقتی به صورت تزریقی استفاده می شود، در بدن مرغ مانده و پس از استفاده توسط انسان، ممکن است ایجاد مشکل کند.
برخی از کارشناسان با این موضوع موافق و برخی مخالف هستند، که البته تعدا موافقان بیشتر است.
اما یکی از مخالفان این بحث رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی ایران است که استفاده از واکسن تزریقی را یک روال معمولی دانسته و مشکلات پس از آن را قبول ندارد.
حسین مقدم نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در مورد طرح چنین موضوعی از سوی برخی از کارشناسان گفت: در کشور حدود یک میلیارد جوجه در کشور تولید می شود و تمام این جوجه ها پس از خروج از تخم مرغ در همان ماشین جوجه کشی واکسینه می شوند، آن هم به صورت تزریقی.
وی ادامه داد: با اطمینان عرض می کنم که این تزریق ها تنها برای واکسن صورت گرفته و هیچ هورمونی به جوجه ها تزریق نمی شود.
رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی ایران ضمن اشاره به بی خطر بودن واکسن های تزریقی به جوجه مرغ ها، تصریح کرد: در روز چهارشنبه (92.4.12 ) با مسئولان سازمان دامپزشکی جلسه ای برگزار خواهیم کرد و با امضای توافقنامه ای از متخصصان این سازمان برای آموزش به اعضا و مرغداران استفاده خواهد شد.
وی در پایان پیشنهاد کرد که برای گرفتن تائید صحبت های وی با یکی از معاونان سازمان دامپزشکی تماس بگیریم تا ایشان نیز بی ضرر بودن تزریق ها را تائید کنند.
نگارنده پس از دریافت شماره آقای دکتر م... از رئیس اتحادیه با ایشان تماس گرفت که متوجه شد شماره مربوط به یکی دیگر از معاونت های سازمان است و البته زیاد هم فرقی نمی کرد زیرا در آخر پس از تماس با دفتر این آقای معاون با بهانه های آشنا برای خبرنگاران از سوی منشی آقای معاون روبه رو شد مانند: ایشان در جلسه هستند، نیم ساعت دیگر تماس بگیرید، ایشان در اتاقشان نیستند و دسته آخر؛ آیا شما با روابط عمومی هماهنگ کرده اید؟! البته از دیروز تا به حال مدیر روابط عمومی سازمان ذی ربط نیز در جلسه حضور دارند!
قضاوت با شما.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتزريق واکسن,مرغ گوشتي,جوجه يکروزه, ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تزریق واکسن به مرغ؛ آری یا نه ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۱ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: