مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4231     
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغداران گوشتی ایران؛

تعیین مشوق های مناسب راهکاری برای افزایش صادرات گوشت مرغ

ایرنا
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغداران گوشتی ایران گفت: با توجه به مازاد تولید گوشت مرغ درکشور، انتظار می رود با تعیین مشوق های صادراتی مناسب شرایط برای توسعه صادرات این محصول فراهم شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي ساعت 11:16

 محمد یوسفی افزود: ماهانه 10 تا 15 هزار تن گوشت مرغ به عراق، سوریه و افغانستان صادر می شود که این میزان صادرات پاسخگوی متناسب با توان تولید کشور نیست لذا دولت باید با ایجاد مشوق های مناسب موجبات رونق صادرات را فراهم کند.

 
وی یکی از مشکلات این بخش را هزینه بالای قیمت تمام شده تولید در کشور دانست و افزود: هم اکنون برای رونق صادرات باید بدانیم کشورهای صادرکننده ای همچون برزیل، ترکیه و امریکا برای توسعه صادرات خود از چه راهکارهایی بهره مند می شوند و ما نیز با بهره گیری از الگوهای آنها، اقدامات لازم در این بخش را انجام دهیم.
 
وی اضافه کرد: البته قیمت تمام شده مرغ گوشتی برزیل بسیار پائین تر از هزینه تولید همان محصول در ایران است زیرا نرخ نهاده های دامی برزیل نیز 30 تا 40 درصد ارزانتر از قیمت تمام شده نهاده های دامی در ایران است.
 
وی گفت: تولیدکنندگان برزیلی در مقایسه با بخش تولید ایران دارای هزینه های مالی و بهره بانکی بالا نیستند لذا همین امر سبب می شود تولیدات ایرانی در بازارهای صادراتی رقابت پذیر نباشد. 
 
وی درباره انتشار اخباری مبنی بر صدور مرغ به روسیه، افزود: تاکنون امکان صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ ایران به روسیه هنوز فراهم نشده که این ناشی از بالا بودن قیمت تمام شده محصولات در ایران است. بنابراین تجار روسی و ایرانی هنوز بر سر قیمت گوشت مرغ به توافق نرسیده اند.
 
یوسفی با بیان اینکه دولت باید مقوله صادرات را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهد، گفت: باید تلاش شود برای متعادل سازی بازار مرغ ماهانه حدود 40 هزارتن گوشت مرغ مازاد بر نیاز به کشورهای متقاضی صادر شود. 
 
یوسفی تولید گوشت مرغ سالانه را حدود 2 میلیون تن عنوان کرد و افزود: این بدان معناست که 170 تا 180 هزار تن گوشت مرغ در ماه تولید می شود که حدود 130 هزار تن آن به مصرف داخلی می رسد.
 
وی ادامه داد: البته شرکت پشتیبانی امور دام برای حمایت از تولیدکنندگان مرغ گوشتی و متعادل سازی بازار عرضه و تقاضا، ماهانه حدود 10 هزار تن مرغ مازاد را به مبلغ 4 هزار تا 4 هزار و 200 تومان از آنان خریداری می کند، به طوری که تاکنون 150 هزار تن مرغ مازاد جمع آوری و ذخیره سازی شده است.
 
وی مازاد تولید ماهانه گوشت مرغ کشور را بیش از 30 هزار تن اعلام کرد و افزود: تاکنون دولت 20 هزار تن گوشت مرغ به خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) عرضه کرده و قرار است به طور مجدد در مرحله دوم نیز 20 هزار تن دیگر از این محصول را میان این خانواده ها توزیع کند.
 
وی معتقد است؛ چنین اقداماتی تاثیر چندانی بر متعادل سازی بازار عرضه و تقاضا گوشت مرغ ندارد و باید برای حفظ روند تولید اقدامات لازم برای توسعه صادرات انجام شود.
 
یوسفی گفت: در حالی که امروز هر کیلوگرم مرغ زنده بین 3 هزار و 600 تا 4 هزار و 200 تومان به فروش می رسد قیمت واقعی آن با درنظر گرفتن سود اندک برای تولیدکنندگان باید چهار هزار و 800 تومان تعیین شود.
 
وی تصریح کرد: این درحالی است که تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور هم اکنون روی هر کیلوگرم مرغ زنده 400 تا 1200 تومان ضرر می دهند که ادامه این روند می تواند صنعت طیور کشور را با مخاطراتی مواجه سازد. 
 
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغداران گوشتی گفت: امروز تولیدکنندگان مرغ گوشتی تلاش دارند تا قیمت تمام شده تولید را پائین نگه دارند اما باید سود منطقی نیز بدست آورند، درغیر این صورت این امر منجر به کاهش سرمایه گذاری در این بخش می شود. 
 
هم اکنون حدود 18 هزار واحد تولیدکننده مرغ گوشتی دارای پروانه تولید در کشور فعال است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامشوق های صادراتی , صادرات , گوشت مرغ , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: