مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5142     

تلفات 13 هزار راسی تب برفکی و آغاز مجدد واکسیناسیون در سراسر کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از آغاز مجدد واکسیناسیون تب برفکی در سراسر کشور از 25 اردیبهشت ماه امسال خبر داد و گفت: طبق آمارها، در سال گذشته به دلیل شیوع این بیماری، 13 هزار راس دام در کشور تلف شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت ساعت 13:57

به گزارش دامپروری ایران (دامنا) به نقل از ایرنا مهدی خلج روز دوشنبه در حاشیه نوزدهمین کنگره جامعه دامپزشکی در سالن همایش های رازی در جمع خبرنگاران افزود: ایران به دلیل شرایط جغرافیایی در مخزن ویروس تب برفکی قرار گرفته و همین امر سبب ناامن شدن ایران از لحاظ ورود بیماری ها نسبت به گذشته شده است.
وی اظهار داشت: تلفات فروردین ماه و ابتدای اردیبهشت ماه امسال، هنوز از سامانه جامع اطلاعات جغرافیایی بیماری های دامی استخراج نشده است.
به گفته وی، همین بیماری در اوج خود در سال 1389، 41 هزار دام را تلف کرد.
رئیس سازمان دامپزشکی ادامه داد: در مقایسه دو موج بیماری، اقدامات لازم برای تامین واکسن از موسسه سرم سازی رازی انجام شده و اکنون تولید رونق گرفته است بطوری که شرکت خصوصی روناک نیز هم اکنون در تولید واکسن تب برفکی نقش موثری دارد.
وی افزود: علاقه مندان تولید واکسن های دام و طیور می توانند بدون هیچ محدودیتی با مراجعه به سازمان دامپزشکی کشور، با رعایت قوانین، از تکنولوژی و دانش فنی موسسه رازی برای تولید استفاده کنند؛ همچنین سرمایه گذاری های مشترک با کشورهای ها داشته باشند.
وی یادآورشد: تاکنون 9 میلیون دُز واکسن تب برفکی توسط موسسه واکسن و سرم سازی رازی، شرکت روناک و بخش دیگری از طریق واردات تامین شده است و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه امسال، مشکل تب برفکی حل شود.
خلج افزود: در نظر داریم اواخر اردیبهشت از محل واردات واکسن، واکسیناسیون را آغاز کنیم.
وی درباره جلوگیری از رشد مراکز لبنیات سنتی توسط وزارت بهداشت نیز گفت: باید همه تلاش خود را برای ارتقا کیفیت شیر خام به کار ببریم زیرا بدون شیر خام سالم نمی توان فرآوده های نهایی سالم را به دست مصرف کنندگان برسانیم.
وی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی کشور در دو سال اخیر برنامه های مشخصی را برای ارتقا کیفیت شیر خام تهیه و به مجلس و دولت تقدیم کرده است، افزود: معتقدیم اگر به ازای هر لیتر شیر خام، 100 ریال به نرخ آن اضافه کنند و در اختیار سازمان دامپزشکی قرار دهند، این سازمان می تواند با برنامه ریزی و به کارگیری فارغ التحصیلان دامپزشکی و آموزش آنها، نقش بسزایی در ارتقا کیفیت فرآورده خام دامی داشته باشد.
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: در نهایت بازرسان بهداشتی شیر در روستاها، تضمین می کنند وضعیت شیرخام بهتر از شرایط کنونی شود.
خلج افزود: تلاش ما افزایش مراکز بهداشتی لبنیات سنتی و کاهش مراکز غیرمجاز است.
وی درباره امنیت شغلی فارغ التحصیلان این بخش و جلوگیری از اجاره شماره دامپزشکی برای کسب درآمد نیز گفت: امنیت شغلی موضوع مهمی است که مورد توجه سازمان دامپزشکی قرار دارد؛ این شغل در عرصه اقتصاد ملی، بهداشت عمومی، سلامت جامعه و تجارت بین المللی نقش بی نظیری را ایفا می کند.
وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم شرایط را به گونه ای مهیا سازیم که فارغ التحصیلان ضمن دریافت آموزش های لازم، با شغل آینده نیز آشنایی یابند تا بتوانند علم را در عرصه عمل نیز منطبق سازند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها تلفات 13 , تب برفکی , واکسیناسیون , دامپزشکی , دام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: