مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5104     
تناقضات گرانی گوشت قرمز ....

صادرات دام متوقف شده یا 60 درصد افزایش یافته است؟!

ایسنا
افزایش قیمت گوشت قرمز طی روزهای اخیر باعث اختلاف‌نظر میان مسئولان شده است؛ به گونه‌ای که هر یک، کوتاهی در انجام وظیفه دیگری و ضعف در اجرا را مقصر گرانی عنوان می‌کنند و تناقض در دلایل مطرح شده وجود دارد؛ چراکه طبق اعلام یک بخش، صادرات دام متوقف شده و طبق تاکید بخش دیگر، صادرات 60 درصد افزایش یافته است!
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند ساعت 15:53

در حالی که رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان صادرات و قاچاق دام زنده را عامل افزایش قیمت گوشت قرمز عنوان کرده است، مدیرکل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید مشخص نیست چرا همیشه سازمان حمایت، تولیدکنندگان را مقصر می‌داند و چرا با این اظهارنظر غیرکارشناسی صادرات دام زنده و قاچاق آن را عامل افزایش قیمت گوشت قرمز عنوان کرده است؛ چراکه به دلیل مسائلی که بین ایران و برخی کشورهای عربی مانند عربستان و کویت به وجود آمده، صادرات دام زنده طی ماه گذشته متوقف شده است چون عمده صادرات دام زنده به کویت صورت می‌گرفت.

به گفته این مقام مسئول در وزارت کشاورزی، قیمت هر کیلوگرم دام زنده سبک در دی‌ امسال 11 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم دام زنده سنگین 10 هزار و 900 تومان بوده است که تغییر محسوسی در بهمن‌ ماه نیز در قیمت این محصول دیده نمی‌شود. این در حالی است که نوسان قیمت در گوشت قرمز به حدی افزایش یافته است که نمی‌تواند منطقی باشد.

همچنین محمود حجتی - وزیر جهاد کشاورزی - تاکید دارد که براساس آمار موجود قیمت دام و گوشت قرمز در بخش تولید افزایشی نداشته است.

این در حالی است که معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌گوید قیمت هر کیلوگرم دام زنده در خرده فروشی ها به بیش از 15 هزار تومان افزایش یافته و در عمده فروشی ها نیز به 12هزار و 500 تومان رسیده است.

محمدیان شمالی درباره گفته مدیرکل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه به دلیل مسائلی که بین ایران و برخی کشورهای عربی مانند عربستان و کویت به وجود آمده، صادرات دام زنده طی ماه گذشته متوقف شده است، تاکید دارد که بر اساس آمار رسمی گمرک، صادرات دام سبک در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، در سال گذشته حدود 24 هزار تن صادرات دام سبک داشتیم و این در حالی است که در 10 ماهه امسال حدود 45 هزار و 700 تن صادرات داشتیم که نگاهی به این آمار نشان دهنده افزایش میزان صادرات دام زنده است.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان معتقد است که اگر تولید به درستی صورت گیرد و کمبود عرضه نباشد مشکل و گرانی نخواهیم داشت، چون دلالان و واسطه ها همیشه در بازار وجود داشتند و اتفاق جدیدی را نیز در بازار شاهد نبودیم که بتوانیم آن را دلیل گرانی بدانیم و این طبیعی است که همیشه به دنبال کمبود عرضه و تقاضای بالا، گرانی خواهیم داشت و موضوع جدیدی نیست.

محمدیان شمالی تاکید دارد که نظارت بر شبکه توزیع خرد با اصناف است و این سازمان بر تولید و عرضه نظارت دارد ولی در قانون انتزاع بحث تولید تا عمده فروشی در برخی محصولات و از جمله گوشت به عهده خود وزارت جهاد کشاوری گذاشته شده و از اختیار ما خارج است.

به گفته وی اگر عرضه فراوان باشد مشکلی نخواهیم داشت و در رابطه با گوشت نیز اگر عرضه به میزان کافی صورت می‌گرفت شاهد گرانی نبودیم.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات دام , گوشت قرمز , دام زنده , دام سبک ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات دام متوقف شده یا 60 درصد افزایش یافته است؟! ۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: