11:23 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4109     
بازدید‌های مکرر روسای جمهور از مرغ لاین بابل‌کنار و هزار راه نرفته

تنها واحد تولیدی مرغ لاین خاورمیانه در انتظار حمایت مسئولان

فارس
تنها واحد تولید مرغ لاین خاورمیانه در بازیدهای مکرر مسئولان به سود دهی نرسید و بی‌توجهی به این واحد تولیدی ادامه یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۱۴ دي ساعت 12:19

 بحث اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور برای بهره‌برداری از توانمندی‌های داخلی کشور توسط رهبر انقلاب اسلامی ایران مطرح شده است.

اجرای طرح‌های اقتصاد و مقاومتی در برخی از ظرفیت‌های تولیدی در کشور به‌کارگیری و موجب شکوفایی در تولید شده است به گونه‌ای که در برخی از روستاهای استان شاهد فعالیت تعدادی کارآفرین جدید هستیم که به ظرفیت اقتصادی آنها توجه نمی‌شد.

یکی از طرح‌های قابل استفاده که در حوزه اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور می‌تواند به خوبی مورد توجه قرار گیرد، تولید مرغ لاین در کشور است.

فناوری تولید مرغ لاین در دنیا تنها در اختیار هشت کشور جهان است که ایران نیز یکی از این کشورها است و محل فعالیت آن منطقه جنگلی بابل‌کنار در شهرستان بابل است.

مجتمع پرورش و اصلاح نژاد مرغ لاین آرین در زمینی به مساحت یک‌هزار 137 هکتار در بهترین اراضی جنگلی بابل‌کنار احداث شد. مجتمع لاین دارای 28 سالن مرغداری مجهز، دستگاه‌های مدرن، کارخانه خوراک آزمایشگاه میکروبیولوژی، آسیب‌شناسی، تغذیه و کشتارگاه در حال فعالیت است.

زیربنای امکانات ساختمانی این مجتمع بیش از 15 هزار مترمربع است که فعالیت ساختمانی آن در سال 61 شروع و در سال 69 با آخرین استانداردهای روز دنیا به پایان رسید. مهم‌ترین فعالیت این مجموعه آموزش نیروی انسانی کارآمد، پیگیری و امور اصلاح نژاد بر روی لاین‌های اصلی برای ارتقاء کمی و کیفی محصولات است.

به دلیل اهمیت این واحد تولیدی روسای جمهور سابق کشورمان و نیز تعدادی از وزرا از این مرکز بازدید کردند.

بر روی تابلو دفتر کار این واحد تولیدی بازید هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت در زمستان سال 72 و نیز در سال 82 به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خودنمایی می‌کند.

حضور سعیدکیا وزیرجهاد وقت در سال 76 و نیز بازدید هیئت قرقیزستان در سال 80 و نیز بازید هیئت دامپزشکی از کشور آلمان نشان از اهمیت این واحد تولیدی در کشور دارد.

*49 نسل از لاین آرین در کشور تولید شد

بهزاد جلالیان مدیر مجتمع لاین بابلکنار صبح امروز در بازدید خبرنگاران مازندران از این مرکز در تشریح فعالیت این واحد تولیدی در جمع خبرنگاران گفت: لاین در تولید مرغ به یک سری از تولیدات که بتوانند با همدیگر زندگی کنند و ایجاد نسل داشته باشند و این نسل همه صفات را به بچه‌ها منتقل کنند لاین نامیده می‌شود که در کشور لاین آرین تولید می‌شود.

وی اظهار کرد: 49 نسل از لاین آرین در کشور تولید شد و این فناوری تنها در اختیار هشت کشور دنیا قرار دارد.

مدیر مجتمع مرغ لاین بابل‌کنار اضافه کرد: این واحد تولیدی ظرفیت تامین بیش از 2 میلیون 700 هزار تن گوشت مرغ را در کشور دارد.

*باور مسئولان کشور درباره جایگاه لاین کامل نیست

وی بیان کرد: احیا لاین آرین در کشور بعد از انقلاب و در سال 62  با تدوین و تصویب طرح ملی اصلاح نژاد مرغ لاین در کشور در برنامه کاری دولت‌مردان قرار گرفت.

مدیر مجتمع مرغ لاین بابل‌کنار با اعلام اینکه این واحد تولیدی امکان تامین نیازمندی به جوجه گوشتی در کشور را دارد، خاطرنشان کرد: باور مسئولان کشور در جایگاه لاین کامل نیست.

جلالیان ادامه داد: به دلیل عدم توجه مسئولان به این واحد تولید امکانات این واحد با اهیمت در تولید گوشت مرغ مربوط به 25 سال قبل است و با وجود وعده‌های متعدد مسئولان کشور اقدام لازم برای تامین اعتبار این واحد تولیدی انجام نشده است.

*اختصاص نیافتن بودجه مصوب دولت قبل برای این مجتمع

وی با اعلام اینکه در سفر محمود احمدی‌نژاد به مازندران اعتبار 15 میلیارد تومانی برای این واحد تولیدی با اهمیت در نظر گرفته شد، افزود: یک ریال از این اعتبار تخصیص نیافته است که با توجه به تورم موجود در کشور در صورت برنامه‌ریزی مسئولان برای پرداخت مصوبه قبلی دولت باید 19 میلیارد تومان برای بهسازی این واحد اختصاص داده شود.

مدیر مجتمع لاین بابل‌کنار دلیل ماندگاری این واحد تولیدی در مدت طولانی را حساسیت بالای مسئولان این واحد برشمرد و گفت: همه یک‌هزار و 137 هکتار جنگلی که در این منطقه وجود دارد محصور شده و از هرگونه رفت و آمد در این مجتمع جلوگیری می‌شود.

*مشکل و بیماری در گله مرغ لاین آرین مشاهده نشد

وی ادامه داد: در انتخاب پرسنل حساسیت خاصی انجام می‌دهیم و همه دغدغه ما حفظ گله مرغ لاین است که از زمان شروع فعالیت این مجموعه تاکنون مشکل و بیماری در گله مرغ لاین آرین مشاهده نشد.

جلالیان مهم‌ترین مشکلات واحد لاین مازندران را عدم تامین اعتبار به موقع، نداشتن جاده دسترسی مناسب، اداره کردن دولتی این واحد، متزلزل بودن مدیریت این واحد، نداشتن تشکیلات قانونی مشخص، حضور کم‌رنگ در بازار تولید کشور و به روز نشدن امکانات این واحد بزرگ تولیدی اعلام کرد.

*واردات جوجه گوشتی زمینه ورود لاین به بازار را بست

وی با اشاره به اینکه به دلیل نبود برنامه مدون برای درآمدزایی تنها در دهه 70 این واحد تولیدی درآمدزایی داشت، گفت: به دلیل واردات جوجه گوشتی از خارج کشور امکان ورود مرغ لاین آرین به بازار فراهم نشده است.

مدیر مجتمع لاین بابل‌کنار با بیان اینکه قابلیت تولید مرغ اجداد در این مرکز به اندازه نیاز کشور است، افزود: به دلیل عدم ارتباط با خارج از کشور ظرفیت این واحد تولیدی در اختیار تامین نیازمندی‎های داخل کشور قرار نگرفته است.

*تامین نیاز گوشتی 8 استان کشور در سال آینده

وی در ادامه از برنامه‌ریزی برای حضور مرغ لاین در تولیدات داخل کشور خبر داد و گفت: تلاش داریم با برنامه مدون زمینه تامین نیازهای جوجه گوشتی هشت استان کشور را فراهم کنیم که این امر از ابتدای سال 94 محقق می‌شود.

جلالیان با اعلام اینکه محصولات تولیدی این واحد با برند آرین تولید می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی برای حضور در بازار کشورهای عراق، ترکیه و افغانستان و روسیه از برنامه راهبردی این واحد تولیدی است.

*هزینه یک‌میلیاردی لاین در شرایط فعلی

مدیر مجتمع مرغ تولیدی لاین بابل‌کنار با بیان اعلام اینکه تولید لاین آرین از اردیبهشت سال 94 وارد بازار کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: در برنامه زمان‌بندی شده تعداد جوجه‌های تولیدی این واحد تا سال 96 به 40 میلیون قطعه می‌رسد.

این مسئول با اعلام اینکه این واحد تولیدی در حال حاضر هیچ گونه درآمدی ندارد و ماهیانه بیش از یک‌میلیارد تومان نیز هزینه دارد، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده تا سال 96 به نقطه سربه‌سر اقتصادی می‌رسد و وابستگی این واحد تولیدی به اعتبار دولتی به شدت کاهش و حتی به مرحله حذف می‌رسد. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغ لاین , حمایت مسئولان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: