مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4850     

توافق دامداران و صنایع لبنی برای افزایش پلکانی قیمت شیرخام

فارس
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران با بیان اینکه در جلسه‌ای با حضور نمایندگان دامداران و صنایع لبنی روی افزایش 8 درصدی قیمت خرید شیرخام توافق شد، گفت: بر این اساس مقرر شد تا در مرحله اول قیمت شیرخام از 1250 تومان به 1370 تومان برسد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور ساعت 10:33

علیرضا عزیزالهی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی و معاون رئیس جمهور بر حل مشکلات و اختلاف نظرهای بین دامداران و صنایع تأکید دارند، گفت: در این راستا جلسه‌ای با حضور نمایندگان اتحادیه دامداران، انجمن صنفی گاوداران و صنایع لبنی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه صنایع لبنی به دلیل تأثیرگذاری قیمت شیرخام بر روی قیمت نهایی محصولات لبنی مخالف افزایش قیمت شیرخام هستند، افزود: صنایع معتقدند با توجه به تأثیر 70 درصدی قیمت شیرخام در صورت افزایش قیمت این محصول، قطعا برخی مصرف‌کنندگان از مدار مصرف خارج شده و این امر کاهش مصرف را به دنبال خواهد داشت.

عزیزاللهی اظهار داشت: در جلسه مذکور که هم نماینده دامداران و صنایع لبنی حضور داشت روی این موضوع که افزایش قیمت شیرخام برای حفظ صنعت دامپروری یک کار واجب و لازم است، تاکید شد و حتی کارگزاران صنعت لبنیات به این موضوع اذعان داشتند که باید قیمت شیرخام برای حفظ صنعت دامپروری افزایش یابد.

رئیس اتحادیه مرکزی دامداران کشور  گفت: در این جلسه نهایتا تصمیم‌گیری شد که به جای افزایش ناگهانی قیمت شیر‌خام از قیمت کنونی به 1440 تومان مصوب دولت در تیرماه 93، قیمت شیرخام به صورت پلکانی و در چند مرحله افزایش یابد.

وی با اشاره به توافق ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش قیمت محصولات لبنی اظهار داشت: بنابراین در این جلسه مقرر شد تا با افزایش 8 درصدی قیمت خرید شیرخام در مرحله اول قیمت خرید این محصول از 1250 به 1370 تومان ارتقا یابد تا در مراحل بعدی با ایجاد شرایط مساعدتر زمینه برای افزایش قیمت خرید شیرخام فراهم شود.

عزیزاللهی اظهار داشت: در 20 سال گذشته برای اولین بار است که دو قشر دامداران و صنایع لبنی بر سر موضوعی با هم به توافق رسیده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران تصریح کرد: بنابراین در این جلسه مقرر شد صورت‌جلسه‌ای توسط انجمن صنایع لبنی با کارخانجات اثرگذار در این مورد تنظیم شود و ظرف 3 یا 4 روز آینده این توافقنامه مبادله شود و بعد از مبادله این توافقنامه به ستاد تنظیم بازار ارسال شود.

وی افزود: تبعات این موضوع را ستاد تنظیم بازار بررسی خواهد کرد و بخشنامه خود را برای اجرای این مهم ابلاغ می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران بیان داشت: تغییرات قیمت محصولات لبنی هم توسط ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری و تعیین می‌شود.

وی افزود: آنچه ما به عنوان اتحادیه دامداران انتظار داریم خرید شیر با قیمت مصوب دولت یعنی 1440 تومان است، اما امکان ان در شرایط کنونی کشور وجود ندارد.

عزیزالهی اظهار داشت: هنوز صورتجلسه نهایی امضا نشده و زمان انجام خرید شیرخام به قیمت 1370 تومان هم تعیین نشده است اما احتمالا به زودی این تصمیم به مرحله اجرا برسد.

این گزارش می‌افزاید: تیرماه سال گذشته قیمت خرید شیرخام توسط دولت 1440 تومان مصوب شد اما از آن زمان تاکنون به علت عدم خرید شیر با قیمت مذکور توسط صنایع لبنی شیر با قیمتی کمتر و در حدود 1250 تومان از دامداران خریداری می‌شود.

صنایع لبنی معتقدند که با افزایش قیمت شیرخام محصول تمام شده صنایع لبنی هم افزایش قیمت می‌یابد و در حال حاضر به دلیل عدم کشش بازار این امر منجر به کاهش مصرف می‌شود.

بر اساس این گزارش افزایش مصوب قیمت شیرخام 15درصد است که با افزایش 8درصدی در گام اول می‌توان انتظار داشت در مرحله دوم این افزایش و خواست دامداران محقق شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتوافق , دامداران , صنایع لبنی , قیمت , شیرخام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 توافق دامداران و صنایع لبنی برای افزایش پلکانی قیمت شیرخام ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: