مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 311     

توسعه كشاورزی و دامپروری از ابزارهای مهم تحقق حماسه اقتصادی است

ایرنا
معاون كشاورزی مجتمع اقتصادی كمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: توسعه همه جانبه بخش كشاورزی و دامپروری از ابزارهای مهم تحقق حماسه اقتصادی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۲۷ خرداد ساعت 16:31

  هرمز پورمجیب دوشنبه در آیین افتتاح فاز اول طرح توسعه دامپروری شركت زرین خوشه اراك افزود: توجه به بخش كشاورزی و دامپروری باعث توسعه اشتغالزایی پایدار و خودكفایی در زمینه تولید محصولات لبنی و گوشتی در كشور می شود.


وی ادامه داد: بخش زیادی از هزینه های مختلف نهاد كمیته امداد امام خمینی (ره) توسط فعالیت های اقتصادی و تولیدی شركت های كشت و صنعت در كشور تامین می شود كه این مهم توانسته است اشتغالزایی مناسبی ایجاد كند.
معاون كشاورزی مجتمع اقتصادی كمیته امداد امام خمینی (ره) بیان كرد: بسیاری از شركت های دامپروری این مجتمع در سال جاری به علت كمبود آب در برخی از نقاط كشور، علوفه مورد نیاز خود را وارد می كنند.
پورمجیب اظهار كرد: راه اندازی، ساخت و تجهیز واحدهای دامپروری بزرگ به جای واحدهای كوچك از سیاست های راهبردی مجتمع اقتصادی كمیته امداد امام خمینی (ره) است.
وی ادامه داد: استان مركزی دارای ظرفیت های مناسبی در حوزه آب و خاك است كه باید از این فرصت برای توسعه بخش كشاورزی و دامپروری بیش از پیش استفاده كرد.
مدیرعامل شركت زرین خوشه كمیته امداد امام خمینی (ره) اراك در این آیین گفت: این شركت به عنوان نخستین واحد كشاورزی و دامپروری است كه در كشور موفق به عملیاتی كردن طرح توسعه شده است.
مصطفی كمیلی افزود: طرح توسعه دامپروری شركت زرین خوشه اراك از سال ۹۱ با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال آغاز شد كه چهل میلیارد ریال آن تسهیلات بانكی و مابقی از منابع داخلی بوده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته تولید شیر این شركت روزانه ۱۰ تن از هزار راس گاو بود كه این میزان در ابتدای سال جاری به ۱۸ تن رسیده است.
مدیرعامل شركت زرین خوشه كمیته امداد امام خمینی (ره) اراك عنوان كرد: این شركت هم اكنون دو هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری پرورش می دهد كه پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تولیدات این شركت به چهل تن شیر در روز برسد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروري,كشاورزي ,حماسه اقتصادي , ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: