مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 696     

توصیه‌های کارشناسی برای کاهش هزینه‌های تولید مرغ و تخم‌مرغ

ایسنا
یک کارشناس طیور گفت: هزینه‌های مخفی در تولید مرغ و تخم‌مرغ وجود دارد که به چشم نمی‌آید و دولت آینده باید با برآورد واقع‌بینانه این هزینه‌ها در جهت کمک به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برای منطقی شدن قیمت‌هات اقدام کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۳۱ تير ساعت 13:46

 مجتبی زاغری - دانشیار گروه علوم دامی دانشگاه تهران -  اظهار کرد: اخیرا کمیته‌ای در دانشگاه‌ها در حال نظرخواهی از کارشناسان است که وزیر آینده کشاورزی چه خصوصیاتی داشته باشد.

 

وی گفت: کارشناسان کشاورزی و دام به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ کسانی که با این صنعت در ارتباط هستند و کسانی که بیشتر تحصیلات آکادمیک دارند و کمتر با بخش اجرا مرتبط هستند.

 

زاغری معتقد است: دولت تدبیر و امید باید از کارشناسانی استفاده کند که ضمن داشتن اطلاعات تئوریک از بخش‌های اجرا هم آگاهی داشته باشند.

 

این کارشناس طیور ضمن مرتبط دانستن بخش‌های تولید دام و طیور با دیگر بخش‌های اقتصادی کشور، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم بدون توجه به سایر بخش‌های اقتصادی نسخه جداگانه‌ای برای صنعت طیور بپیچیم.

 

وی در این باره توضیح داد: هم‌اکنون تک‌ نرخی نبودن ارز به تولیدکننده ضربه می‌زند. تفاوت نرخ ارز مبادله‌ای با ارز آزاد هزار تومان و تفاوتش با ارز مرجع حدود 2000 تومان است؛ این یعنی عملا قدرت رقابت از تولیدکننده گرفته می‌شود.

 

این کارشناس با پیشنهاد به دولت آینده برای اصلاح نرخ ارز گفت: دولت باید برآورد صحیحی از هزینه‌های تولید داشته باشد و قیمت‌ها را منطقی کند.

 

وی تاکید کرد: دولت آینده باید واقع‌بینانه و با مشورت کارشناسان مختلف و نه صرفا کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی، هزینه‌های تولید را در نظر بگیرد. در حال حاضر بعضا برآورد هزینه‌ها واقعی نیست چون بعضی هزینه‌های مخفی وجود دارد که به چشم نمی‌آید.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهزینه‌ , تولید مرغ , تخم‌مرغ , کارشناس طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: