10:53 عصر | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6304     

توقفی در صادرات دام زنده نداریم/ تولید شیرخام سالم اولویت سازمان دامپزشکی

رییس سازمان دامپزشکی کشور می گوید، هیچ دستوری برای توقف صادرات دام زنده سبک نداشته ایم و صادرات در این بخش کماکان ادامه دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۵ شهريور ساعت 09:54

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مهدی خلج روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته که دیروز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد، در پاسخ به ایرنا افزود: صادرات دام زنده سبک نسبت به گذشته اندکی به دلیل مباحث سیاسی که برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس دارند، کاهش پیدا کرده است زیرا این کشورها بطور مستقیم دام زنده را از ایران خریداری نمی کنند بلکه از طریق کشورهای واسطه، خرید خود را انجام می دهند.
وی ادامه داد: بنابراین، در خرید دام زنده از ایران توسط کشورهای واسط، گاه با کاهش و گاه با افزایش خرید مواجه می شویم اما روند صادرات تداوم دارد.
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از آغاز امسال تاکنون برای نزدیک به 500 هزار راس دام، مجوز بهداشتی صادرات صادر شد و پیش بینی می شود تا پایان شهریورماه، میزان صادرات دام زنده به 540 هزار راس برسد.
خلج اضافه کرد: اکنون موضوع اساسی ما شیرخام است که 65 درصد کل فرآورده های خام اولیه ما را تشکیل می دهد و برای سلامت همه گروه های سنی لازم است.
وی گفت: همه تمرکز، روی تولید و عرضه شیرخام سالم است؛ زیرا اگر شیرخام سالم نداشته باشیم نمی توانیم فرآورده لبنی سالمی را تولید و عرضه کنیم.
وی افزود: تلاش داریم ناوگان حمل و نقل مناسب برای انتقال شیر خام سالم به کارخانه ها داشته باشیم تا محصول نهایی ما به طور سالم عرضه شود.
به گزارش ایرنا، طبق آمارها سرانه مصرف شیر در کشور ما نزدیک 80 کیلوگرم است.
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی نیز بیست و چهارم شهریورماه در آیین گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته گفت: سالیانه حدود 600 هزار تن فرآورده لبنی به کشورهای مختلف صادر می شود.
«حسن رکنی» افزود: میزان صادرات فرآورده های لبنی در دوره پنج ماهه امسال به 298 هزار تن رسید و انتظار می رود این رقم امسال به بیش از 600 هزار تن برسد.
نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته دیروز با حضور 31 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا بیست و پنجم شهریور ماه ادامه دارد.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , دام زنده , شیرخام , دامپزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: