4:54 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5220     
یک تولید‌کننده صنعتی شیر بز

تولید شیر بز به روش صنعتی/ شیر بز بهترین ماده در تولید شیرخشک کودک

یک تولید‌کننده شیر بز صنعتی با بیان اینکه مصرف شیر‌خشک در کشور نهادینه نشده‌، گفت: برخی کارخانجات تولید‌کننده شیرخشک کودک در هلند، فرانسه و آمریکا به دلیل خواص سرشار شیر بز، شیرخشک کودک را فقط از این ماده تولید می‌کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ يکشنبه ۶ تير ساعت 09:17

حسین سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه مردم ایران تمایل چندانی به مصرف شیر بز ندارند، گفت: این در حالی است که شیر بز دارای خواص بسیار زیادی است که استفاده از آن نسبت به شیر گاو در بسیاری موارد بهتر است.

وی که خود را اولین تولید‌کننده شیر بز صنعتی در کشور قلمداد می‌کند، گفت: سال گذشته هزار راس بز اصلاح نژاد شده (سانن و آلپین) را از فرانسه به ایران وارد کردم و در دامداری‌ واقع در فیروزکوه روزانه 2 تن شیر بز تولید می‌کنم که با توجه به تقاضای بالای خرید، هیچ مشکلی برای عرضه آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شیر بز با توجه به خواص، بهترین ماده برای تولید شیرخشک کودک است، بیان داشت: برخی کارخانجات تولید‌کننده شیرخشک کودک در کشورهای هلند، فرانسه و آمریکا به دلیل خواص سرشار شیر بز، شیرخشک کودک را فقط از شیر بز تولید می‌کنند.

سالاری با بیان اینکه مصرف شیر بز برای کودک و افراد مسن بسیار مفید است، تصریح کرد: گله‌ بز اصلاح شده‌ای که از فرانسه وارد شده در مقایسه با بزهای بومی چندین برابر شیر تولید می‌کنند.

تولید‌کننده شیر بز صنعتی تصریح کرد: در یک دوره شیرواری (حدود 300 روز) هر راس بز سانن یا آلپین 900 کیلو شیرخام تولید می‌کند، اما هر راس بز بومی کشورمان در همین مدت 150 تا 200 کیلو شیرخام تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه آماده عرضه بزغاله‌های متولد شده در مزرعه خود به متقاضیان پرورش این نوع بزها هستیم، گفت: تقاضا در این زمینه زیاد است، اما تولید ما نسبت به تقاضا کمتر است.

سالاری اظهار داشت: به طور متوسط نژاد بز سانن یا آلپین روزانه 3 کیلوگرم شیر تولید می‌کند، اما این دو نژاد قادر به تولید روزانه 10 کیلوگرم شیرخام هستند و در مزرعه فیروزکوه از هر راس بز تا 7 کیلوگرم هم شیرخام تولید شده است.

تولید‌کننده شیر بز صنعتی با بیان اینکه از قدیم شیر بز با خواص دارویی آن شناخته شده است، گفت: خواص دارویی گیاهی که توسط بز خورده می‌شود، به شیر آن منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه مصرف شیر بز در درمان دیابت مؤثر است، تصریح کرد: لاکتوز شیر بز، از لاکتوز شیر گاو کمتر است و افرادی که به شیرگاو حساسیت‌ دارند، می‌توانند از شیر بز استفاده کنند، ضمن اینکه شیر بز سرشار از ویتامین A و B است.

سالاری تصریح کرد: ترکیب اسیدهای چرب شیر بز با شیر گاو کاملا متفاوت است، بطوری که اسیدهای چرب شیر بز نرم‌تر و در درجه حرارت‌پایین‌تری ذوب می‌شود که این موضوع باعث هضم سریع شیر بز می‌شود.

اولین تولید‌کننده شیر بز صنعتی در کشور با بیان اینکه مصرف شیر بز در پیشگیری از بیماری‌های قلبی مؤثر است، گفت: وقتی چربی ماده‌ای راحت‌تر هضم شود امکان رسوب آن در رگ‌ها کمتر می‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور فرانسه 200 نوع پنیر از شیر بز تولید می‌شود، گفت: در حال حاضر یکی از کارخانه‌ها صنعت لبنیات شیر بز تولیدی ما را برای تولید پنیر خریداری می‌کند.

سالاری قیمت عرضه هر کیلو شیر خام بز را 4 برابر شیرخام گاو عنوان کرد و گفت: هر کیلوگرم از این محصول با قیمت 4 هزار و 500 تا 5 هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در واحد خود از 4 ماه پیش به تولید رسیده است، گفت: امیدوارم دولت حمایت‌ لازم از افرادی را که قصد سرمایه‌گذاری در این زمینه را دارند، داشته باشد، تا این تولید ارزشمند در کشور ما هم رونق یابد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشیر بز , صنعتی , شیرخشک ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: