مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3819     
رییس سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده

تولید تخم مرغ سامان یافته است/ امسال وضعیت متعادل تری داریم

رییس سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده گفت: تولید تخم مرغ سامان یافته و به فکر صادرات آن هستیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ آذر ساعت 13:31

 محمد جواد تقوی، رییس سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که چرا تولیدکنندگان از وضعیت تولید تخم مرغ ناراضی هستند؟، اظهار داشت: قیمت مرغ و تخم مرغ مدیریتی است و دیگر قیمت گذاری نمی‌شود. 

 
وی افزود: ستاد تنظیم بازار برای بحث خرید و ذخیره سازی نرخ ۷ هزار تومان را تعیین کرده است اما قیمت مرغ و تخم مرغ را در بازارعرضه و تقاضا تعیین می‌کند. 
 
تقوی ادامه داد: این در حالی است که هر ساله در نیمه دوم سال به دلیل سرما و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها افزایش تقاضای تخم مرغ را شاهد بودیم که باعث افزایش نرخ تخم مرغ می‌شد اما خوشبختانه امسال این اتفاق نیفتاد. 
 
رییس سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده تصریح کرد: در حوزه تنظیم بازارتولید سامان بهتری پیدا کرده و توان خیلی خوبی بوجود آمده است. 
 
وی افزود: در کارگروه تنظیم بازار هم کار اجرایی آغاز شده و امسال وضعیت متعادل تری داریم. 
 
تقوی افزود: در حوزه تنظیم بازار به صادرات تخم مرغ می‌اندیشیم و جهاد کشاورزی هم در این زمینه مشغول است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , تخم مرغ , سازمان حمایت ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: