10:16 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3271     

تولید، توزیع و مصرف سه ضلع ناهمانگ اقتصاد

باشگاه خبرنگاران
یک کارشناس اقتصادی گفت: هم‌اکنون تولیدکنندگان تخم‌مرغ در کشور با مشکلات زیادی مواجه هستند اما با این وجود یارانه‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ جمعه ۲۱ شهريور ساعت 18:23

 غلامحسین طاهری اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان بازرگانی برنامه‌ریزی مدونی برای بخش تولید ندارند و با این شرایط پیش‌بینی می‌شود مرغ نیز 10 الی 15 درصد افزایش قیمت یابد. 

 
طاهری با اشاره به اینکه قرار بود برخی از نهادها برای رفع زیانشان مجوز صادرات بگیرند گفت: متاسفانه این امر عملی نشد و شرایط موجود مشکلات تولیدکنندگان را دو چندان کرد. 
 
وی با بیان اینکه نگهداری تخم‌مرغ از فصل پائیز تسهیل می‌شود، گفت: تخم‌مرغ هم اکنون با قیمت‌ تمام شده واحد تولیدی به بازار عرضه می‌شود که این موضوع موجب تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی شده است و این واحدها سرمایه‌شان را در جای دیگری با سود بالاتر صرف کرده‌اند. 
 
این کارشناس اقتصادی در ادامه با تاکید بر اینکه سه ضلع تولید، توزیع و مصرف در ایران هماهنگ نیستند گفت: در ایران هم‌زمان با تولید و توزیع محصول، واسطه‌ها شروع به خودنمایی در بازار می‌کنند و حضور آنها در بازار میوه و مرغ بسیار پر رنگ است. 
 
وی افزود: واسطه‌ها با تعبیه سردخانه‌هایی، اقدام به نگهداری این محصولات می‌کنند تا در زمان سودآوری، به بازار عرضه کنند. 
 
وی تاکید کرد: لازم است سه ضلع تولید، توزیع ومصرف با یکدیگر هماهنگ شوند تا دیگر شاهد واسطه‌گری در بازارهای کشور نباشیم. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , توزیع , مصرف , اقتصاد ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید، توزیع و مصرف سه ضلع ناهمانگ اقتصاد ۱۳۹۳ جمعه ۲۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: