5:13 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3481     

تولید 500 شترمرغ توسط بسیجی البرزی

پرورش دهنده شترمرغ در استان البرز اظهار کرد: کار پرورش شترمرغ را با 3 قطعه آغاز کردم و در حال حاضر صاحب 500 قطعه شترمرغ هستم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۶ مهر ساعت 14:02

 آزاد آذرخش، پرورش دهنده شترمرغ در استان البرز در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی کشور ضمن بیان این مطلب گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی و تحقق بخشیدن به توسعه اقتصادی کشور، اقدام به پرورش شترمرغ کرده ام. 

وی در ادامه افزود: این کار را با 3 قطعه شترمرغ و 10 میلیون تومان سرمایه آغاز کردم و در حال حاضر در کمالشهر کرج در 5 هکتار زمین استیجاری صاحب 500 قطعه شترمرغ و حدود 500 میلیون تومان سرمایه هستم. 
این پرورش دهنده شترمرغ با اشاره به نقش بسیج سازندگی در مراحل مختلف این فعالیت اقتصادی، اظهار کرد: راه رسیدن به موفقیت در هر کاری توکل به خداوند متعال است و جوانان نباید بی تحرک باشند، زیرا هر فردی با توجه به توانایی های خود می تواند اشتغالزایی کرده و به درآمد برسد و شغل پایداری به دست آورد. 
آذرخش تصریح کرد: برای فروش محصولات تولید شده با مشکلی روبرو نیستم، زیرا فروشگاه ها و افرادی مشتری شترمرغ و محصولات جانبی آن هستند. 
وی به داشتن علاقه به پرورش شترمرغ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جوجه کشی این پرنده به صورت انبوه انجام می شود، همچنین در کنار پرورش شترمرغ از محصولات جانبی این پرنده مانند روغن، پر، پوست، تخم و .... نیز استفاده می شود و این محصولات خریداران خود را دارد. 
این پرورش دهنده شترمرغ در پایان عنوان کرد: مسئولان باید جوانان را در امور تولیدی و اقتصاد مقاومتی حمایت و پشتیبانی کنند تا معضل بیکاری دز کشور از این طریق برطرف شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , شترمرغ , بسیجی البرزی , پرورش دهنده ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید 500 شترمرغ توسط بسیجی البرزی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۶ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: