مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3847     
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران

تولید ماهانه ۸۰ هزارتن تخم مرغ/ صادرات تخم‌مرغ به روسیه در انتظار پروتکل دامپزشکی است

فارس
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با بیان اینکه برای ایجاد تعادل نسبی در بازار تخم‌مرغ باید مقدار صادرات آن را 2 برابر کرد، گفت: هنوز به دلیل عدم نهایی شدن پروتکل دامپزشکی بین ایران و روسیه این محصول به روسیه صادر نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ جمعه ۱۴ آذر ساعت 10:37

 هدایت‌الله اصغری مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران  گفت: روند صادرات تخم مرغ از نیمه دوم مهرماه سال جاری که با مدیریت اتحادیه انجام می‌شود، رو به افزایش نهاده است.

 
وی افزود: از نیمه دوم مهر سال جاری تاکنون حدود 16 هزار تن تخم مرغ به کشورهای همسایه صادر شده است.
 
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران تصریح کرد: عمده صادرات تخم مرغ به کشورهای همسایه از قبیل افغانستان، عراق، تاجیکستان، گرجستان و کویت انجام می‌شود.
 
اصغری بیان داشت: هنوز به دلیل عدم نهایی شدن پروتکل دامپزشکی بین ایران و روسیه موفق به صادرات تخم مرغ به کشور روسیه نشده‌ایم.
 
اصغری با بیان اینکه روند قیمت تخم‌مرغ در هفته گذشته افزایشی بوده ، بیان داشت: هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری با قیمتی بین 3700 تا 3900 تومان عرضه می‌شود.
 
وی افزود: قیمت تمام شده هر کیلو‌گرم تخم مرغ از نظر اتحادیه حدود 4670 تومان و از نظر وزارت جهاد کشاورزی حدود 4500 تومان است که هم‌اکنون مرغداران تخم مرغ را با ضرر 800 تومانی در هر کیلوگرم عرضه می‌کنند.
 
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با بیان اینکه برای ایجاد تعادل نسبی در بازار تخم‌مرغ، باید ماهانه 15 هزار تن از تولید داخلی صادر شود، گفت: اگرچه دولت باید برای افزایش صادرات مشوق‌هایی را در نظر بگیرد، اما فقط صادرات مشکلات را حل نمی‌کند و باید روش‌های مختلفی را برای این کار اعمال کرد.
 
اصغری اظهار داشت: در حالی که برای ایجاد تعادل در بازار باید معادل 15 هزار تن تخم مرغ صادر شود، اما معمولا حدود نصف این مقدار در ماه صادر می‌شود، به طوری که در آبان ماه سال جاری 7 هزار و 400 تن تخم مرغ صادرات شده است.
 
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران اظهار داشت: هر ماه حدود 80 تا 83 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود.
 
 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: