مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6241     

تولید ماهی در قفس به 20 هزارتن افزایش یافته است

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید میزان تولید ماهی در قفس ظرف کمتر از سه سال از صفر به20 هزار تن افزایش یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد ساعت 22:27

حسن صالحی عصرسه شنبه در حاشیه نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان (با محوریت شیلات) در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته این میزان چهار برابر سال گذشته است.
وی با بیان این که طبق مطالعات صورت گرفته ، ایران ظرفیت تولید یک میلیون تن ماهی درقفس را در آبهای دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان دارد، افزود: پرورش ماهی در قفس با رویکرد اقتصاد مقاومتی از طرح های در حال توسعه سازمان شیلات ایران است.
در اطلاعات منتشره شیلات ایران آمده است: پرورش ماهی در قفس فن آوری جدیدی است و به ازای تولید هر یک کیلوگرم ماهی در قفس نیاز به 80تا 100هزار ریال سرمایه گذاری است.
رئیس شیلات ایران در ادامه با اشاره به استقبال خوب کشورهای صاحب نام از طرح های شیلاتی ایران در زمینه پرورش ماهی در قفس گفت: قرار است سوم تا پنجم مهرماه امسال چهارمین نمایشگاه بین المللی دریایی ایران (iran sea expo 2016 ) در تهران برگزارشود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان ساخت: در حاشیه این نمایشگاه قرارداد همکاری بین وزیرشیلات نروژ و شیلات ایران در زمینه سرمایه گذاری در بخش زنجیره صنعت پرورش ماهی در قفس و تولید تجهیزات عمده آن در هرمزگان امضا می شود.
این مسوول با تاکید بر استفاده از جدید ترین فن آوری ها روز در زمینه ایجاد و توسعه طرحهای پرورش ماهی در قفس (دریایی) گفت : هم اکنون شرکت های فرانسوی،چینی و نروژی در زمینه تکثیر بچه ماهی و پرورش ماهیان دریایی با سرمایه گذاران ایرانی در جزیره قشم و غرب هرمزگان مشارکت دارند.
صالحی از هرمزگان بعنوان یکی از استانهای مستعد برای اجرای طرح های تولید ماهی در قفس ازجمله تولید بچه ماهی بعنوان نیاز اصلی پرورش دهندگان نام برد و گفت: در سال جاری نیز هفت هزار تن از مجموع 20 هزار تن تولید ماهی در قفس کشور به این استان اختصاص دارد.
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان این که کارهای بزرگی طی سه سال اخیر در زمینه تولید ماهی در قفس و همچنین افزایش تولید میگو در واحد سطح صورت گرفته افزود: با توجه به تجربیات بدست آمده مراحل بعدی جهشی خواهد بود.
نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان با محوریت فعالیت ها وبرنامه های شیلاتی با حضور استاندار، سه نفر ازنمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، فعالان بخش خصوصی و تولید کنندگان ماهی در قفس و میگو برگزارشد.
در این نشست میزان تولید میگوی پرورشی هرمزگان هم اکنون سالانه هشت هزار تن و ماهی در قفس نیز نزدیک به پنج هزارتن اعلام شد.
براساس گزارش شیلات هرمزگان ، میزان صید آبزیان توسط صیادان این استان سالانه بیش از220 هزار تن بوده و سال گذشته 31هزار تن ماهی یال اسبی و مارماهی به ارزش 102میلیون دلار به خارج از کشور صادر شده است.
طبق بررسی کارشناسان موسسه تحقیقات شیلات ایران، در آب های استان هرمزگان، بالغ بر دو میلیون تن ذخیره فانوس ماهیان وجود دارد که امکان برداشت سالانه بین 300 تا400هزار تن از آن وجود دارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاماهی , قفس ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: